2019’un En Popüler Güneş Gözlüğü Trendleri

2019’un En Popüler Güneş Gözlüğü Trendleri

2701

Spor gözlüklerden ışıltı detaylarına, kırmızı çerçevelerden desenli tasarımlara, kedi gözü modellerden fütüristik ters üçgenlere; sezonun en popüler güneş gözlüğü trendleri karşınızda!

Her sezon Paris, New York, Milano ve Londra’da düzenlenen moda haftaları sadece giyim konusunda değil, aksesuarlar konusunda da sezon trendlerini ortaya koyar. 2019 ilkbahar yaz sezonunda da mevsim gereği yanımızdan eksik olmayacak aksesuarlardan biri olan güneş gözlükleri, birbirinden çarpıcı trendler ile karşımıza çıkıyor. İşte karşınızda 2019’un en popüler güneş gözlüğü trendleri!

Fotoğraflar: 3.1 Phillip Lim, Dolce & Gabbana, Moschino

Spor gözlükler

Nicopanda, Another x MS, MSGM, Zadig & Voltaire, 3.1 Phillip Lim gibi markalarda karşımıza çıkan ve genelde spor yaparken takılmasına alışkın olduğumuz sporcu gözlükleri bu sezon gündelik hayata taşındı. Roberto Cavalli defilesinde bu sportif gözlükler, modellerin birbirinden şık kıyafetleri ve kafalarını saran eşarpları ile kombinlendi.

Işıltı detayları

Mücevherler ve taşlar da gözlükler ile bir araya geliyor ve 2019 ilkbahar yaz güneş gözlüğü trendleri arasında ilk sıralara yerleşiyor. Özellikle Dolce & Gabbana, Givenchy, Prada, Jeremy Scott gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinde gördüğümüz bu ışıltı detaylarıyla tasarlanmış çerçeveler bu yaz kıyafetlere çok yakışacak.

Desenli çerçeveler

2019 yazı desenlerin adeta konuştuğu bir yaz olacak! Kumaşlarda görmeye alışkın olduğumuz çizgi, puantiye, pötikare gibi desenler aynı zamanda güneş gözlüğü çerçevelerinde de karşımıza çıkacak. Moschino, Fendi, Christian Siriano gibi markaların defilelerinde karşımıza çıkan bu trend, bu yazın en renklileri arasında!

Fotoğraflar: Salvatore Ferragamo, Marni, Valentino

Kırmızı çerçeveler

İşte bize nostaljik bir dokunuş yapacak bir güneş gözlüğü trendi ile karşınızdayız! Adeta 50’lerin film sahnelerinden fırlamış gibi görüneceğiniz kırmızı çerçeveli güneş gözlükleri için ilham almak üzere Versace, Salvatore Ferragamo, Sally Lapointe, Each X Other gibi markaların 2019 ilkbahar yaz defilelerine göz atabilirsiniz.

Ters üçgen

2019 ilkbahar yaz sezonu retrodan ziyade fütüristik stiller karşımıza çıkarıyor. Ters üçgen formundaki güneş gözlüğü çerçeveleri ise avangard dokunuşlarla bu stilleri vurguluyor. Son derece zarif ve sofistike bir görünüm yaratmak üzere bu formdaki güneş gözlüklerinden ilham almak için Marni, Sally Lapointe, Saint Laurent defilelerine göz atabilirsiniz.

Kedi gözü

Son olarak birkaç senede bir trend olan ve güneş gözlüğü trendleri arasında en dişi vurgu yapanlardan biri olan kedi gözü güneş gözlükleri ile karşınızdayız. Retro bir çekiciliğe sahip olan bu güneş gözlükleri elmacık kemiklerini de müthiş şekilde vurgular. Bu tip cat eye güneş gözlükleri konusunda almak için Michael Kors, Christian Siriano, Valentino, Sonia Rykiel ve Oscar de la Renta defilelerine göz atabilirsiniz.