2019 İlkbahar Yaz Gelinlik Trendleri

2019 İlkbahar Yaz Gelinlik Trendleri

Işıltı efektinden çiçek motiflerine, kabarık eteklerden pofuduk kollara, ince askılardan kat kat eteklere, pelerinlerden derin dekoltelere; sezonun en popüler gelinlik modelleri burada!

Bu ilkbahar yaz döneminde düğün planları olanlar varsa bu yazımıza mutlaka göz atmalı. Son dönem podyumlarına, 2019 ilkbahar yaz gelinlik defilelerine göz attık ve sezon trendlerini sizlere ilham vermesi için bir araya getirdik.

Fotoğraf: Mira Zwillinger, Lela Rose, Reem Acra

Işıltı efekti

Baştan aşağı simler, taşlı süslemeler, metalik yansımalar derken 2019 yaz gelinliklerinde görüyoruz ki ışıltı efekti ön planda! Adeta yıldızları düğününüze taşıyacak bu gelinlik trendi göz alıcı bir görünüm yaratmak isteyenler için…

Floral detaylar

Çiçek işlemeleri öyle minik süsleme detayları olarak değil, son derece boyutlu tasarımlarla 2019 ilkbahar yaz gelinlikleri üzerinde görülecek. Kendini prenses gibi hissetmek isteyenler gelinler için ideal!

Kabarık etek

Balonun baş kahramanı olarak bir balo stili yaratmaya ne dersiniz? Düğününüzde dramatik bir etki yaratmak istiyorsanız bu kabarık etekli gelinlik modellerine yönelmenizi öneririz.

Fotoğraflar: Gracy Accad, Allison Webb,

Pofuduk kollar

Sırada nostaljik bir stil yaratmak isteyenler için bir örnek var. Belki de daha çok 80’lerde görülmüş olan ve günümüzde bohem bir şıklık yaratmak isteyenler için ideal olan bu pofuduk kolluk detayları 2019 yazında çok moda. Siz de kendinize bohem gelinlik arıyorsanız bu trendden ilham alabilirsiniz.

İncecik askılar

Önümüzdeki yaz en popüler gelinlik modelleri arasında incecik askılar da var. Sade gelinlik tasarımları incecik omuz askıları ile bir araya geliyor ve straplez gelinlik trendini rafa kaldırıyor.

Kat kat etekler

Adeta bir dansçı gibi, kat kat eteklerle tasarlanmış gelinlik modelleri bu sezonun en popülerleri arasında. Yine nostaljik bir stil yarattığı gibi, farklı bir gelinlik stili de sunmuş oluyor.

Fotoğraflar: Francesca Miranda, Anne Barge, Alexandra Grecco

Pantolon zamanı

Eğer daha spor bir stil yaratmak istiyorsanız ve düğününüz de sade bir ortam içinde olacaksa bu pantolonlu kombinler tam size göre demektir! 2019 yaz gelinlik koleksiyonlarında karşımıza sıkça çıkan bu sportif stiller size ilham verebilir.

Pelerinlerin gücü adına

Omuz kapları ya da pelerinler son yıllarda gelinlik modasında sıkça karşımıza çıkıyor. Eğer siz de trendlere uygun bir gelinlik giymek ve şıklığınızla göz önünde olmak istiyorsanız pelerinli gelinlik modellerini deneyin.

Gelinlik trendleri: Derin dekolte

Derin V dekolte bu yazın gelinlik modelleri arasında en popüler ve feminenlerden biri. Dikkatleri tamamen üst bedeninize çeken ve son derece dişi bir görünüm yaratmanızı sağlayan derin dekolteli gelinlik modellerine bu yaz mutlaka göz atın.