2018 Yazının Güneş Gözlüğü Trendleri

2018 Yazının Güneş Gözlüğü Trendleri

6511

Kedi gözü formlarından üç renkli çerçevelere, küçük ve yuvarlak camlardan kare hatlı tasarımlara; 2018 yazında bol bol göreceğimiz güneş gözlüğü modellerini keşfedin!

Yaz sezonu geldi ve olmazsa olmaz aksesuarımız, güneş gözlükleri hayatımızın baş köşesine yerleşti. Hem gözlerimizi güneşten koruyacak hem de trendlere uyum sağlamamıza yardımcı olacak bazı ipuçları için bu yazımıza mutlaka göz atın. 2018 ilkbahar yaz defilelerinden ilham alarak hazırladığımız güneş gözlüğü trendleri karşınızda!

1. Devasa kedi gözleri

Fotoğraflar: Laura Biagiotti

2018 güneş gözlüğü trendleri arasında dikkatleri en fazla çekenlerden biri kedi gözü çerçeve modelleri oldu. Bu kez alışılmışın biraz ötesinde; devasa boyutlarda karşımıza çıkan kedi gözü güneş gözlükleri yüze kusursuz bir şekilde oturuyor ve kocaman görünümüyle stilinize retro bir hava katıyor. İster Badgley Mischka koleksiyonlarındaki gibi 60’lardan ilham alan transparan çerçeveli modelleri tercih edin, ister Temperley London’daki gibi pastel tonları, isterse Laura Biagiotti defilesindeki gibi keskin tasarımları; bu sezon kendinize mutlaka bir kedi gözü edinin.

2. Keskin kedi gözleri

Fotoğraflar: Louis Vuitton

Hatları çok daha keskin ve köşeli çerçevelere sahip kedi gözü modelleri, 2018 ilkbahar yaz trendleri arasında yerini aldı. Cam kısmı ister dar ve küçük, ister geniş ve büyük olsun; çerçeve kısımları sivrileşerek gelen bu kedi gözü çerçeveli güneş gözlükleri stilinize karizmatik bir dokunuş yapıyor. En ikonik modellerden biri Louis Vuitton koleksiyonunda karşımıza çıkarken Maison Margiela, Emilio de la Morena, Moschino, Rochas ve Erdem gibi markalarda da çarpıcı modeller ilham verebilir.

3. Çok renklilik

Fotoğraflar: Marni, Marco de Vincenzo

2018 yaz güneş gözlüğü trendleri tek bir renkle yetinmiyor. Bu yaz minimum 2 renge bürünmüş çerçevelere sahip güneş gözlükleri karşımıza çıkıyor. Örneğin Marni defilesinde yuvarlak çerçeveler beyaz, mavi veya kırmızı renklerde plastik çerçevelerle karşımıza çıkıyor. Marco de Vincenzo defilesinde ise yüzün neredeyse yarısını kaplayan üç renkli güneş gözlüğü modelleri şıklık katıyor.

Bunu da okuyun: Hangi Yüz Tipine Hangi Güneş Gözlüğü Yakışır?
Güneş, güzel yüzünü göstermeye başladı! Şimdi ilk iş sizin için en doğru güneş gözlüğü modelini bulmakta. Elbette ki sezonun öne çıkan güneş gözlüğü trendleri tercihiniz için önemli; ama daha da önemlisi yüz tipine göre gözlük seçimi yapmak.

4. İncecik ve upuzun

Fotoğraflar: Prada

Her ne kadar oversize güneş gözlüğü modelleri baskın olsa da 2018 güneş gözlüğü modası söz konusu olduğunda ince ve uzun kesimler de karşımıza çıktı. Özellikle Bella Hadid gibi ünlü modellerin Instagram karelerinde karşımıza çıkan bu tasarımlar, podyumlarda da Prada, Miu Miu, Sonia Rykiel gibi markaların koleksiyonlarında kimisi metal kimisi plastik materyallerle görüldü.

5. Küçük yuvarlak

Fotoğraflar: Sportmax

Bir döneme damgasını vuran, John Lennon ve Janis Joplin gibi isimlerle özdeşleşen yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü modelleri 2018 yazının en popüler trendlerinden biri. Özellikle Miu Miu koleksiyonunda farklı boyut ve formlarda karşımıza çıkan yuvarlak güneş gözlükleri Valentino defilesinde de kırmızı ve mavi renklerle yaz modasına renk kattı. Sportmax’ta modern siluetler, Emporio Armani’de minimal görünümlerle ortaya çıkan yuvarlak gözlükler 2018 yazına damga vurmaya hazır!

6. Kare hatlar

Fotoğraflar: Angel Chen

Bu sezon kare çerçeveli güneş gözlükleri de ön planda. 2018 ilkbahar yaz sezonunda Calvin Luo’da klasik ve sofistike bir görünümle, Angel Chen’de bilim kurgu edasında, Giorgio Armani’de ise nostaljik bir tasarımla görülen kare çerçeveli güneş gözlüğü modelleri gardırobunuza çarpıcı bir dokunuş yapacak.

Fotoğraflar: Photoshot (Seskim)