2018 Düğünleri İçin Elbise Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 9 Trend

2018 Düğünleri İçin Elbise Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 9 Trend

5116

2018 ilkbahar yaz defilelerindeki elbise modellerinden ilham alın ve bu yaz düğünlerin en güzel stilini siz yaratın!

2018 yaz düğünleri için elbise seçimleri şimdiden başladı. Bu yazımız da elbise konusunda seçim yapmakta zorlananlar için hazırlandı! Dünyaca ünlü moda markalarının 2018 ilkbahar yaz defilelerindeki elbiselerden ilham aldık ve 2018 yazının en popüler renklerinden öne çıkan dokularına, göz alıcı desenlerinden tasarım detaylarına; tüm elbise trendlerini bir araya getirdik.

Fotoğraflar: Salvatore Ferragamo, Sachin & Babi, Carolina Herrera

1. Pastel püsküller

Pastel tonları son yıllarda minimal stillerde görmeye alışkınız. 2018 yazında da yine başrolde olan pudra pembesi gibi pasteller bu kez püsküllerle birleşti ve Salvatore Ferragamo defilesindeki gibi nostaljik bir şıklık yarattı. Siz de yaz düğünleri için pastellerle püsküllerin birlikteliğini deneyebilirsiniz.

2. Göz alıcı neon

Neon renkler her yaz mevsiminin olmazsa olmazı! Bu yıl da göz alıcı canılıkta renkler bronz teninizle kusursuz bir uyum sergileyebilir. Özellikle parlak yeşil, fuşya, kırmızı gibi renklerde düğün elbiseleri seçebilirsiniz.

3. Gökkuşağı efekti

2018 yazının en popüler trendlerinden biri gökkuşağı efekti! Gökkuşağının farklı renklerini ince detaylarla üzerinde taşıyan yaz elbiseleri 2018 düğünleri için en göz alıcı seçenekler arasında.

Fotoğraflar: Simone Rocha, Blumarine, Fausto Puglisi

4. Saten dokunuş

2018 ilkbahar yaz defilelerinde karşımıza en sık çıkan dokulardan biri de saten oldu. Zarif ve akıcı görünümüyle saten elbiseler 2018 yaz düğünleri için de ideal bir seçim!

5. Japon etkisi

Önümüzdeki yaz gardıroplara biraz da Japon etkisi yansıyacak. Özellikle Blumarine defilesinde bol bol karşımıza çıkan kimono elbise modelleri sezonun en feminen siluetlerini yarattı. Siz de 2018 yaz düğünlerinde kimono görünümleri yaratabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Klasik Parçaları Düğün Elbisesine Dönüştürün
Bu kez de size pratik önerilerde bulunalım dedik ve hemen hepimizin gardırobunda bulunan klasik parçalarla düğün stili yaratmanın yollarını bir araya getirdik.

6. Başrolde tül

Yaz düğünlerine en çok yakışan dokulardan biri de tüldür. Tabii ki sezon trendleriyle uyumlu şekilde olursa! Bu sezon podyumlarda tül etekler, minimal askılı üstlerle tamamlandı. Siz de bu görünümlerden ilham alabilir ve yaz düğünleri için elbise seçerken bu tip bir kombin yaratabilirsiniz.

Fotoğraflar: Gucci, Temperley London, Blumarine

7. İşleme detayları

Gucci’nin çarpıcı 2018 ilkbahar yaz defilesinde öne çıkan detaylardan biri de dekoltelere yerleşen işlemeler oldu. Sezonun ışıltı trendlerine dair net bir ipucu veren Gucci defilesindeki modellere bakabilir ve siz de göğüs kısmı mücevher detaylı düğün elbiseleri giyebilirsiniz.

8. Desen karmaşası

Önümüzdeki sezon elbiselerde hangi desenler moda diye merak ediyorsanız, yanıtımız çok! Grafik desenlerden çiçeklere, puantiyelerden çizgilere; asıl trend hepsinin bir araya gelişi! 2018 yaz düğünlerinde cesaret ön planda olacak. Siz de cesaretinizi farklı desenlerin yamalanmasıyla bir araya gelmiş elbiselerle ortaya koyabilirsiniz.

9. Zarif dantel

Aynı tül gibi dantel elbise de neredeyse her yaz sezonunda karşımıza çıkan bir trend… 2018 yazında da ön planda olan dantellerden ilham alabilir ve düğün elbisenizi pastel tonlarda dantel modellerden seçebilirsiniz.

Fotoğraflar: Photoshot (Seskim)