2018 BAFTA Ödülleri’nde Hangi Ünlü Ne Giydi?

2018 BAFTA Ödülleri’nde Hangi Ünlü Ne Giydi?

569

Bu yıl 71’si düzenlenen BAFTA Ödülleri’nde Hollywood’un birbirinden ünlü kadınları, Altın Küre gecesindeki gibi siyah elbiselere bürünerek protestolarını gerçekleştirdi.

İngiltere’nin Oscar’ları olarak da bilinen, İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülleri (BAFTA) dün gece Londra’da, Royal Albert Hall’da düzenlendi. Oscar öncesi sektörü ısıtan gecede birbirinden ünlü isimler yine sadece ödül töreninde değil, kırmızı halıda da dikkatleri çekti. Dünyaca ünlü kadınlar Ocak ayında düzenlenen 75. Altın Küre Ödülleri’nde siyahlara bürünerek, sinema ve diğer sektörlerdeki sistematik cinsel taciz ve cinsiyet eşitsizliğini protesto etmişti. Aynı protesto 2018 BAFTA Ödülleri gecesinde de devam etti ve siyah elbiseler kırmızı halıda şıklık yarışına girdi.

Angelina Jolie

Gecenin en karizmatik siyahlı kadınlarından biri her zamanki gibi Angelina Jolie oldu. Güzel aktris geceye Ralph & Russo tasarımı, düşük kol detaylı kadife elbise ile katıldı. Sırtı açık elbisesiyle sırt dövmesinin tüm çarpıcılığını gözler önüne seren Jolie, geceye damgasını vurdu.

Margot Robbie

Time’s Up protestosunun bir diğer göz alıcı siyah elbisesi 27 yaşındaki aktris Margot Robbie’ye aitti. Robbie’nin elbisesi ve ayakkabıları Givenchy, mücevherleri Harry Winston, çantası ise Roger Vivier imzası taşıyor.

Jennifer Lawrence

Tam 5 yıldır BAFTA Ödülleri’nde görmediğimiz Jennifer Lawrence’ın dönüşü muhteşem oldu! American Hustle filmi ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adayı olan Lawrence geceye Christian Dior Haute Couture imzalı bir gece elbisesi, Charlotte Olympia ayakkabılar ve Roger Vivier çanta ile katıldı. Güzel oyuncu, minimal saç ve makyajı ile de beğenileri topladı.

Lupita Nyong’o

Gecenin bir diğer dikkat çeken stillerinden biri de Lupita Nyong’o’ya aitti. Elie Saab Couture imzalı dore grafik işleme detaylı siyah elbisesini Giuseppe Zanotti ayakkabılar ve Gemfields mücevherler ile tamamlayan aktris BAFTA’nın iz bırakan kadınlarından oldu.

Saoirse Ronan

Bu yılın en çok konuşulan kadın oyuncularından biri olan Saoirse Ronan, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alamasa da, Chanel tasarımı siyah elbisesi ile gecenin en güzel ünlü isimlerinden biri oldu. Ronan, bu zarif elbisesini Jimmy Choo ayakkabılar ve Cartier mücevherler ile tamamladı.

Lily James

Gecenin 9 adaylı filmi Darkest Hour’un aktrislerinden Lily James de gecenin en göz alıcı siyah elbiseli kadınlarından biriydi. Kabarık etek detaylarına sahip Burberry elbisesini Harry Winston mücevherler ile tamamlayan aktris, gecenin beğeni toplayan isimlerinden oldu.