2018 İlkbahar Yaz Ayakkabı Trendleri

2018 İlkbahar Yaz Ayakkabı Trendleri

9859

Gümüş parlaklıklardan şeffaf tasarımlara, rengarenk etnik sandaletlerden file görünümlü topuklulara; sezonun en popüler ayakkabı trendlerini keşfedin!

2018 ilkbahar yaz defileleri kıyafetlerde olduğu kadar ayakkabı ve aksesuarlarda da sezon trendlerini ortaya çıkarmıştı. Hazır havalar ısınmış ve bol güneşli bir 2018 ilkbaharı başlamışken biz de sezonun ayakkabı trendlerine değinelim istedik. Dünyaca ünlü modacıların defilelerinden seçtiklerimizle, parıltılardan şeffaflıklara, etnikten romantiğe; 2018 ilkbahar yaz ayakkabı trendleri karşınızda!

Gümüş efekti

Fotoğraflar: Paco Rabanne, Isabel Marant, Paco Rabanne

2018 yazında ayaklar adeta birer disko toplarına dönüşüyor! Paco Rabanne 2018 ilkbahar yaz defilesinde gördüğümüz gümüş pul ve payet detaylı ayakkabılar bu trendin en büyük işaretçileri! Isabel Marant’ta ise gördüğümüz üzere, bu parıltılar sadece gece kombinlerinde karşımıza çıkmıyor; spor ayakkabılarda da gümüş detaylar kendilerini çarpıcı efektler halinde gösteriyor.

Plastik ve şeffaf

Fotoğraflar: Chanel, Moschino, Chanel

Geçtiğimiz sene Calvin Klein defilesinde karşımıza çıkan şeffaflık trendi bu sezon da Chanel’in baskın trendi oldu. Şeffaf plastik malzeme ile tasarlanmış ayakkabı modelleri ünlü Fransız markanın defilesinde diz üstü ve diz altı çizme kesimlerinin yanı sıra bot görünümleri ile de karşımıza çıktı. Chanel’in ikonik topuklu ayakkabı tasarımları bu trend ile birleşti ve sonuçta ortaya hem siyah hem beyaz detaylarla dolu bu çıplak ayakkabı görünümleri çıktı. Aynı trend Moschino defilesinde de burnu açık zarif tasarımlar ile podyumdaydı!

Bunu da okuyun: 2018 Düğünleri İçin Elbise Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 9 Trend
2018 ilkbahar yaz defilelerindeki elbise modellerinden ilham alın ve bu yaz düğünlerin en güzel stilini siz yaratın!

Rengarenk etnik sandaletler

Fotoğraflar: Carven, Isabel Marant, Carven

Sandaletler ve parmak arası terlik modellerinde bu sezon renklerden kaçınmıyoruz! Gökkuşağının en canlı tonlarını bir arada bulunduran etnik sandalet tasarımları özellikle Carven defilesinde püsküllü, cıvıl cıvıl tasarımlarla karşımıza çıktı. Kocaman renkli ponponlar kombinlere cümbüş kattı. Isabel Marant defilesinde karşımıza çıkan çizgi efektli sandalet modelleri ise etnik stillere şık dokunuşlar yapıyor.

Delikli şıklık

Fotoğraflar: Céline, Dior, Céline

Ayaklarda çıplaklığın ön planda olduğu bir sezonla karşı karşıyayız. Plastik ve şeffaf tasarımların ardından şimdi sırada delikli ayakkabılar var. Fransız moda evi Céline’in defilesinde siyah ve kahverengi deri tasarımlarla karşımıza çıkan bu zarif file ayakkabılar Dior defilesinde ise yine dizlere kadar uzadı ve gümüş tonlarında kendini gösterdi.

Fotoğraflar: Photoshot (Seskim)