Yüzde Yüz Mat Dudaklar!

Yüzde Yüz Mat Dudaklar!

94340
main

Mat rujların yükselişi sürüyor. Klasik lipstick ve likit versiyonlarıyla saten rujlara rakip çıkan bu rujlar ile elde edilen mat dudaklar, 2016’nın en çok konuşulan makyaj trendlerinden. Kozmetik markaları peş peşe mat ruj koleksiyonları çıkarırken, sıcak kırmızılardan romantik pembe ve doğal nude tonlara uzanan renk skalası da genişlemeye devam ediyor.

1-rouge-loubotuin-velvet-matte
Christian Louboutin Beauty, Deborah Milano, Pupa

Tek sürüşte dudaklara istenilen yoğunlukta renk kazandıran mat rujların belki de tek dezavantajı, dudak çizgilerini ve çatlaklarını doldurarak daha belirgin hale getirmeleri. Bu nedenle ruj sürmeden önce nemlendirici kullanmanızda fayda var. Tabii, nemlendirici etkili yeni nesil mat rujları da deneyebilirsiniz. İyi bir mat rujda aramanız gereken başlıca özellikler ise dudakları kurutmayan kadifemsi ve hafif bir dokuya sahip olması, pürüzsüz bir görünüm sağlaması, topaklanmaması ve uzun süre kalıcılığını koruması.

4-sephora
Sephora, Avon, Clinique

Uygulamaya gelince; mat bitişli bir rujla istediğiniz yoğunlukta görünüm elde etmeniz mümkün. Hafif bir görünüm için dudağınızın ortasına küçük bir dokunuş yapıp parmak ucunuzla köşelere dağıtın. Daha çarpıcı bir etki içinse tüm dudağınıza uygulayın. Muhtemelen tek bir kat dahi yeterli olacaktır. Bu arada, koyu renk mat rujların dudakları daha küçük, açık renkli olanlarınsa daha büyük gösterdiğini ekleyelim.

Fotoğraf: Christian Louboutin Beauty Velvet Matte Collection