Yaza Özel Kalıcı Makyaj İçin GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz

Yaza Özel Kalıcı Makyaj İçin GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz

919

Yaz boyunca nem, ter, deniz, havuz derken; makyajınızın kama ihtimali epey yüksek olur. Fakat suya, neme karşı gelebilen makyaj ürünleri ile güzelliğinizi kalıcı kılmanız mümkündür!

Yaz aylarında şehir hayatınızda terlemek, tatillerinizde ise vakti suda geçirmek gibi gündemleriniz olacağından, makyajı kalıcı kılmak başlı başına bir ihtiyaca dönüşür. Terleyip fondöteninizin akması, nemden toz makyajınızın dağılması, suda maskaranızın akması gibi dertler yaşamak istemiyorsanız, bu makyaj yazımız size bolca ilham verecek. İşte karşınızda yaza özel kalıcı makyaj için GittiGidiyor’dan seçtiklerimiz!

Olmazsa olmaz: Primer


Yaz makyajında atlanmaması gereken detaylardan birisi primer makyaj bazı uygulamasıdır. Bunun için tek ihtiyacınız olan bezelye boyutunda kullanacağınız, yağsız formüle sahip bir primer olacaktır. Primer’ı kapatıcı veya fondöten uygulamadan önce nemlendirmiş olduğunuz cildinize uygulamanız iyi olacaktır.

Yoğun formüllerle ideal kapama

Sıcak havalarda cilt lekelerinizi tamamen kapatabilmek zor olacaktır. Hatta yanlış bir kapatıcı kullandığınızda bunu iyice zorlaştırmış olacaksınız. Bu açıdan baktığımızda en büyük ihtiyacınız, yoğun formüle sahip kapatıcılar kullanmaktır. Yüzük parmağınızla concealer’dan bir parça alın ve koyu halkalarınızı kapatın. Küçük bir fırça yardımıyla ise kırmızı lekelerinizi kapatın.

Neme karşı: Silikon bazlı fondötenler


Yaz aylarında yüzünüze komple fondöten uygulamayı herhalde birçoğunuz istemezsiniz, çünkü terlediğinizde neler olacağını bilirsiniz! Fakat silikon bazlı fondöten modellerini kullandığınızda, silikon, cildinizle nem arasında bir film görevi görür ve fondötenin gözeneklerinize sızmasını ve akmasını önler.

Bunu da okuyun: Plaja Hazırlık: Suya Dayanıklı Makyaj Ürünleri
Gerek suya girip çıkmak gerekse terlemek, yazın makyaj yapmanıza engel değil! Sizin için seçtiğimiz bu 17 suya dayanıklı güzellik ürünü ile yaz makyajınızdan ödün vermeyin!

Sıcaklarda ideal: Krem farlar


Güzellik dünyasında nemin en büyük düşmanlarından biri de toz farlardır. Dolayısıyla sıcak havalarda göz makyajınızı krem farlar ile tamamlamanız ideal olacaktır. Hem uygulama açısından pratik olan hem de terleyince oluşan dağılmalara karşı gelen krem far modellerinden mutlaka edinin!

Suya dayanıklı maskaralar


Yaz aylarında makyaj çantamızın olmazsa olmaz parçalarından biri de suya dayanıklı maskara modelleridir. Ofiste, spor salonunda, havuzda, barda; kısacası yaz boyunca tüm anlarda güzelliğinizi korumak için en temel makyaj malzemelerinizden biri suya dayanıklı rimeller olacaktır. Saatlerce maskaranızın akmamasını sağlayacak ve sudan çıktığınızda dahi kirpiklerinizin harika görünmesini sağlayacak bu maskara modellerini yanınızdan ayırmayın!