Yaz Sonrası El ve Ayak Bakımı

Yaz Sonrası El ve Ayak Bakımı

667
main

Çok çaktırmasalar da yazın çok yoruldular! Peeling’den masaja, sıcak banyodan buz terapisine, maskelerden nemlendiricilere; ayaklarınıza özel bakım uygulamanın şimdi tam zamanı.

Deniz, kum, güneş, ter derken yaz boyunca birçok dış etkene maruz kalan ayaklar için şimdi güzel bir bakım zamanı! Sıcak ayak banyolarından maske bakımlarına, pedikürden peeling’e, buz terapilerinden masajlara ve nemlendirmeye; ayak bakımı hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazımızda!

1. Uzun bir ayak banyosu

Yaz boyunca yorulan ayaklarınız, onlara özel harika bir banyoyu hak etti! Sıcak su ile hazırlayacağınız ayak banyosu kan akışınızı uyaracak ve içine atacağınız kaya tuzu, kuru çiçek yaprakları, hindistan cevizi yağı ya da uçucu yağlar gibi ekstra detaylar ayaklarınızdan başlayarak tüm bedeninizi ve zihninizi rahatlatacak.

2. Maske bakımı


Ayaklar için maske mi? Evet! Aynı yüzünüze yaptığınız maskeler ayaklarınıza da özel maskeler ile arındırıcı ve besleyici bakımlar sağlayabilirsiniz. Derinlemesine bir ayak bakımı için seçtiğimiz maskeler arasında Avon’un lavanta özlü kil maskesi, Scholl’un Velvet Smooth ayak için gece maskesi ve Organique markasının adaçayı özlü rahatlatıcı ve besleyici ayak maskesi yer alıyor.

3. Pedikür zamanı

Yazın tüm kalıntılarını ortadan kaldırmak için en ideal başlangıç elbette ki pedikür olacaktır. Pedikür salonuna gitmek en basit seçenek olsa da, artık kendinizin de evde kolayca yapabileceği profesyonel pedikür seti ürünleri ile bu bakımınızı evinizde gerçekleştirmeniz mümkün.

Bunu da okuyun: Evde Manikür ve Pedikür Yapacakların Bilmesi Gereken 5 Şey

Evde manikür ve pedikür yapmak için elinizin altında birkaç destekleyici ürünün bulunması ve bu keyifli bakıma kısa bir vakit ayırmanız yeterli. Süreceğiniz ojelerin daha uzun ömürlü olması ve kusursuz şekilde bakımlı el ve ayaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler bu yazımızda.

4. Peeling gibisi yok


Sıra geldi ayaklarınızda hissetmek istediğiniz o pürüzsüzlük için bakım yapmaya! Ayaklarınızı ölü deriden arındırmak ve yumuşacık yapmak için ayak peeling ürünlerini kullanın. Ya da kaya tuzu ile hindistan cevizi gibi yağları karıştırarak kendi peeling’inizi kendiniz yaratın. Sizin için seçtiğimiz ayaklara özel peeling ürünleri arasında Seasons markasının yeşil çay ve bambu içerikli Arındırıcı Ayak Peeling’I, Dermocare’in arındırıcı partiküller ve bitkisel aktifler ile zenginleştirilmiş ayak bakım peeling’i ve Greenland’in nane ve lavanta esansiyel yağları ike hazırlanmış olan parabensiz peeling’i var.

5. Buz terapisi

Ayaklarınızdaki yorgunluğu atmak için sıcak ayak banyosu tercih etmiyorsanız tam tersine yönelebilirsiniz. Ayaklarınıza yapacağınız buz banyosu ile kan damarlarınız daralacak ve rahatlama hissedeceksiniz.

6. Masaj keyfi


Tüm bedeninize olduğu gibi, ayaklarınıza da masaj yapmak sizi çok rahatlatacaktır. Tüm sinirlerimizin ayak altında toplandığını unutmayın ve ayak masaj aletleri ile kendinize bu iyiliği düzenli olarak yapın. Evde Kendine Masaj Yapmak İsteyenlere İhtiyaç Listesi yazımızı da tıklayın ve evinize alabileceğiniz masaj aletlerini keşfedin.

7. Nemlendirici bakım


Yaz boyunca kuruyan ayaklar için en önemli bakım detaylarından biri de nemlendirmedir. Bu bakımı yapmanız üzere sizin için seçtiğimiz ayak nemlendirici ürünleri arasında ise Mavala’nın kurumuş ayaklara canlandırıcı ve yumuşatıcı bir dokunuş gerçekleştiren ve içerisindeki deniz kolajenleri ile ayakların hassaslıkla beslenmesine katkıda bulunan ayak kremi, Nuxe’un akasya balı, shea yağı, susam ve pirinç kepeği gibi tahıl yağları ile zenginleştirilmiş olan Çok Kuru ve Sertleşmiş Ayaklar İçin Onarıcı, Nemlendirici, Yatıştırıcı ayak kremi ve Neutrogena’nın Norveç böğürtlenli ayak kremi yer alıyor.