Yağlı Ciltler İçin En İyi 5 Fondöten

Yağlı Ciltler İçin En İyi 5 Fondöten

Yağlı ciltlerde gün boyunca kapatıcılığını ve pürüzsüzlüğünü koruyacak, en dayanıklı ve ideal fondötenleri keşfetmeye ne dersiniz?

Yağlı cilde sahip olmak yeterince zor değilmiş gibi bir de ısınan havalarla birlikte cildin matlığını korumak iyice zorlaşıyor. Makyaj konusunda birçok zorluk yaşamaya meyilli olan yağlı ciltler için fondöten seçimi hafife alınmayacak bir konudur. Gün boyunca cildinizin parlaklığını ortadan kaldırıp pürüzsüz ve mat bir görünüm yaratmayı başarabilecek ve kalıcılığını koruyabilecek seçimler yapmak üzere sizleri yağlı ciltler için en iyi 5 fondöten önerimiza davet ediyoruz.

Estee Lauder Double Wear Stay-in-Place Fontöten

Isı, nem ve saatler süren aktivitelerden etkilenmeme özelliğine sahip Estee Lauder Double Wear fondöten dağılmıyor ve giysilerinize de bulaşmıyor. Güne başlarken cildinize uygulayabilir ve gün sonuna kadar hala kusursuzluğunu koruduğunu görebilirsiniz. Cildin tazeliğini ve doğallığını 24 saat boyunca koruma etkisine sahip Estee Lauder fondöten özellikle yağlı ciltler için ideal bir üründür.

Lancome Teint Idole Ultra Wear Foundation

Suya, neme, tere ve bulaşmaya dayanıklı Lancome Teint Idole fondöten en sıcak günlerde veya uzun bir egzersizin ardından bile bozulmadan ciltte kalacak şekilde formüle edilmiş. Dolayısıyla yağlı ciltler için en iyi fondöten adaylarından biri olarak listemizde. Yüzünüze maske gibi yapışarak cildinizi boğmayan ve gerçek renginizi göstermenizi sağlayan Lancome fondöten 40 farklı renk tonu ile de öne çıkıyor.

Clinique Acne Solutions Liquid Makeup Foundation

Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden biri olan akneler için harika bir ürün ile karşınızdayız. Yumuşak ve doğal bir görünüm vererek sivilce, kızarıklık ve sivilce izlerini kapatan ve aynı zamanda da cildin zarar görmesini engellemeye yardımcı olan Clinique Acne Solutions sivilce karşıtı fondöten yağlı ciltlerdeki yağı kontrol altına alıyor.

Maybelline Super Stay 24 Hour Foundation

24 saat kalıcı etki ve yüksek kapatıcılık sağlayan formülüyle günlük yaşam koşullarına dayanıklı Maybelline Super Stay 24H Fondöten, hafif ve esnek formülüyle gün boyu taze görünümünü koruyor. 7 farklı renk tonu ile öne çıkan Maybelline fondöten yağlı ciltlerin mutlaka denemesi gerekenlerden biri.

Bobbi Brown Skin Foundation Stick

Bobbi Brown’nin ikonik Foundation Stick’i transparan bazı ve cilt tonunu düzelten pigmentleriyle mükemmel doğallıkta bir görünüm yaratıyor. Hafif yapıdaki kremsi dokusu zahmetsizce uygulanıyor. Cilt tonunu düzelten 24 farklı tonuyla geniş bir renk yelpazesi sunan Bobbi Brown stick fondöten en nemli ve sıcak ortamda bile cildin parlamasını engeller ve yağlı ciltler için ideal kapatıcılık sağlar.