Ünlülerin Makyaj Artistlerinden Far Uygulama Tüyoları

Ünlülerin Makyaj Artistlerinden Far Uygulama Tüyoları

1667

Ünlülerin kusursuz göz makyajlarının ardından yatan sırlar nedir? İşte işin uzmanlarından ipuçları…

Göz makyajının başrolünde göz farları vardır. Elbette ki rimeller, kapatıcılar, kaş kalemleri, eyeliner’lar da bu makyajın önemli tamamlayıcılarıdır ama yanlış far kullanımı bir anda hepsinin başarını yerle bir edebilir. Biz de bu yazımızda ünlülerin makyaj artistlerinden far uygulama tüyolarına bakalım dedik ve harika ipuçlarına rastladık.

Siyahı kahverengi ile değiştirin


Ünlü makyaj sanatçısı Monika Blunder çikolata kahverengisini siyaha göre daha fazla tercih ettiğini söylüyor, çünkü bu tonun gözlerde çok daha ince bir görünüm yarattığını belirtiyor. Toprak tonlarındaki göz farını göz kapaklarına uyguladıktan sonra üst kirpik çizgilerinde kahverengi eyeliner (kalem) kullandığını söyleyen Blunder, bu kahve eyeliner uygulaması kirpiklerde ekstra dolu bir görünüm yaratıyor. Eğer daha dramatik bir vurgu yapmak istiyorsanız Blunder’in önerisi, gözlerin dış köşelerinde kahverengi kalemin üzerine siyah krem göz farı uygulamak.

Metalikten vazgeçmeyin


Bir diğer ünlü makyaj sanatçısı Tobi Henney de gözlerde metalik far kullanımı tüyosunu veriyor. İşin sırlarından biri krem ve pudra formlarındaki göz farlarını birleştirmek. Krem göz farı ile tabanı ve genel görünümü oluşturan Henney, ardından gölgeleri metalik ışıltılı göz farı ile yaratıyor. Örneğin toprak tonu ile baz yapıp, altın tonu ile gölgelendirmeleri yapabilirsiniz. Mat ve metalik kombinasyonları bulunan far paletlerinden satın almayı tercih edebilirsiniz. Unutmayın; göz şeklini oluşturmak için mat, göz kapakları için metalik!

Gündüzden geceye geçiş paletleri


Bir diğer güzel göz makyajı tüyosu da ünlülerin makyaj uzmanı Sabrina Bedrani’den geliyor. Bedrani, az sayıda ürünle çok çeşitte makyaj uygulama için bir ipucu veriyor. Gerek renk çeşitliliği gerekse sadelik/göz alıcılık açısından doğru tonları bir araya getiren paletler hem gündüz makyajı hem de gece makyajı için ihtiyacınız olabilecek farları tek bir üründe bulmanızı sağlıyor. Açık renklerdeki farlar ile göz makyajınızın tabanını yapın, akşam ise altın/bakır rengi ya da dumanlı göz makyajı gibi göz alıcı uygulamalar, gündüz ise toprak tonları gibi daha minimal ve sade uygulamalar yapın.

Monokrom stili benimseyin

Bir diğer dünyaca ünlü makyaj sanatçısı Sir John ise tek renklilikten yana olduğunun altını çiziyor. Taban için belirlediği rengin yakın tonları ile mat gölgelerini tamamlayan John, bronz, erik tonları ve patlıcan tonları gibi renkleri kullanmayı sevdiğini belirtiyor.

Suya dayanıklılık önemli


Sir John’un bir diğer önem verdiği konu da seçtiğiniz göz farının mutlaka suya dayanıklı bir model olması. Böylece nem, ter, vb durumların hepsinde dayanıklılığını koruyabilecek. John, gece makyajında da su geçirmez göz kalemleri kullanmayı tercih ettiğini söylüyor ve göz kapağını da waterproof eyeliner ile lekelendiriyor.