Tırnak Sanatı: 2018 Nail Art Trendleri

Tırnak Sanatı: 2018 Nail Art Trendleri

1244

Minimal çizgilerden metalik yansımalara, taşlarla yeni süsleme trendlerinden grinin göz alıcı tonlarına; 2018’in en popüler tırnak sanatları burada!

Bu sezon hangi nail art trendleri başrolde? Tırnaklarda en çok hangi oje tonları ve uygulamaları görülecek? Taşlarla süslemeler nasıl yapılacak, tırnaklara parıltılar nasıl katılacak? Hepsinin yanıtları bu yazımızda. İşte karşınızda tırnak sanatı ve 2018 nail art trendleri!

1. Minimal çizgiler

Fotoğraflar: Deborah Lippmann, Club Monaco

Bu sezonun öne çıkan oje trendleri arasında tırnaklara incecik çizgiler çekmek var. Açık tonlarda zeminler ile kapladığınız tırnakların ister ortasından ister diplerinden, siyah oje ile incecik çizgiler geçin. Kalın ve çoklu çizgiler yerine tekli ve minimal görünümlü çizgiler çekmeyi unutmayın. Çünkü bu sezon sadelik ön planda!

2. Grinin 50 tonu

Fotoğraflar: Sachin+Babi, Naeem Khan

Bu yılın en popüler oje renklerinin başında gri geliyor. Birbirinden farklı modacıların sezon defilelerinde karşımıza çıkan grinin farklı tonları sadelik akımının takipçisi olan trendler arasında. İster gece şıklığı, ister ofis modu, ister haftasonu sporu; hemen hemen her kombininize uyum sağlayabilecek bir renk olan griyi tırnaklarınıza taşırken sade ve sportif stillerinizde mat, şık ve iddialı stillerinizde parlak oje tonlarını tercih edebilirsiniz.

3. Metalik yansımalar

Fotoğraflar: Tom Ford, Oscar de la Renta

Nail art tutkunları bilir, metalik ojeler neredeyse her sezon modadır! Ama her sezonun trend kullanımları olduğu kadar demode kullanımları da vardır. Demode kalmamak için dikkat edilmesi gereken şey metalik oje uygulamalarında sezon trendlerini takip etmektir. Bu sezonun trendlerine göz atarsak, siyah ile dorenin kusursuz birleşimi başrolde. Uçlarda koyu, diplerde açık tonlar şeklinde uygulayabileceğiniz sim ve oje uygulamaları gece kombinlerinize çok yakışacak. Tek renk görünümlerde ise altından vazgeçmeyin ve mümkün olduğunca soğuk tonlarda yansımalara yönelin!

Bunu da okuyun: Gelinliklere Çok Yakışacak 5 Nail Art Uygulaması
Çiçek motiflerinden taşlı süslemelere, dantel efektlerinden metalik ojelere; işte karşınızda gelinliklere çok yakışacak 5 nail art uygulaması!

4. Fanatikler için

Fotoğraflar: Helmut Lang, Kith

Bu sezon karşımıza ilginç bir tırnak sanatı trendi daha çıktı. Helmut Lang defilesinde tırnaklara zarif bir şekilde yazılmış “Helmut” ismi ve Kith defilesinde markanın logosunu tırnaklara taşıyan nail art uygulamaları bu yıl ister isim ister logolarla fanatizmini tırnaklara taşımak isteyenlere ipuçları verdi.

5. Taş detayları

Fotoğraflar: Area NYC, Philip Plein

Taşlarla tırnak süsleme de her sezon moda olan nail art uygulamaları arasında. Bu sezon sadece gece şıklıklarında değil sportif görünümlerde de karşımıza çıkan taşlı tırnak süslemeler kimi zaman minimal, tek çizgi devam eden taş dizmeler kimi zaman ise siyah üzerine boyutlu gümüş taşlarla yaratılan göz alıcı uygulamalar ile bu sezon denenmesi gerekenler arasında.