Tatile Hazırlık: Yanınıza Almanız Gereken 5 Plaj Bakım Ürünü

Tatile Hazırlık: Yanınıza Almanız Gereken 5 Plaj Bakım Ürünü

Güneş, deniz, havuz, nem, rüzgar cildinizi ve saçlarınızı yıpratmasın! Yanınıza alacağınız birkaç bakım ürünü ile bu durumun önüne geçebilmeniz mümkün.

Havalar iyice ısındı ve yaz tatili programları yapılmaya başlandı. İşin dinlendirici ve eğlendirici tarafları çok fazla olsa da dikkat edilmesi gereken kısımları da bir o kadar fazla. Güneş, tuzlu ve klorlu su, kum gibi birçok tatil dış etkeni, cildimiz ve saçlarımızda yıpranmalara yol açabilir. Dolayısıyla tatilimizi yaparken bir yandan da bakımımızı ihmal etmememiz son derece önemlidir. Biz de bu konuda sizlere yardımcı olmak istedik ve bir tatile hazırlık dosyası hazırladık. İşte karşınızda yanınıza almanız gereken 5 plaj bakım ürünü!

1. Güneş koruması


Herhalde listemizin ilk sırasında güneş korumasından bahsedeceğimizi tahmin ediyordunuz. Sadece tatile gittiğinizde değil, yaz aylarında gündüzleri sürekli olarak cildimizi güneşten korumamız gerekir. Minimum SPF 15 olmak üzere güneş koruma kremleri tatil için hazırladığınız plaj çantanızda yerlerini alsın. Tabii gün boyu kurumaya meyilli olan cildinizi gün sonunda nemlendirmeniz de son derece önemli, dolayısıyla güneş sonrası kremler de bakım çantanızda mutlaka bulunmalı.

2. Saçlar için koruma


Aynı yüzünüz ve vücudunuz gibi saçlarınızı da güneşten korumanız gerekecektir. Unutmayın kafa derisi son derece hassastır ve saçlarınız da güneşin zararlı ışınlarıyla, klorlu veya tuzlu suyla solmaya ve kurumaya aşırı meyilli olacaktır. Dolayısıyla saçlarınız için de UV korumalı saç spreyleri edinmenizde fayda vardır.

3. Dudak balsamı


Cildimizdeki en hassas derilerden biri de dudağımızın derisidir. Dolayısıyla en az cildimiz kadar dudaklarımızı da güneşten korumamız gereklidir. Özellikle güneşleniyor ve suya girip çıkıyorsanız, güneş korumalı dudak kremleri ile dudağınızı sık sık nemlendirin.

4. Suya dayanıklı maskara


Yaz tatilinde makyaj yapmanın bir manası olmayabilir ancak kirpiklerinize süreceğiniz bir maskara le yaratacağınız dolgun kirpik görünümü bakışınızı çok daha etkili bir hale getirecektir. Dolayısıyla plaj bakım çantanızda bir adet suya dayanıklı maskara bulundurmanızda fayda vardır. Bu waterproof maskaralar sayesinde kirpiklerinizdeki makyaj nem, ter, su gibi durumlara dayanıklı olacaktır.

5. Saç tarağı


Rüzgar, tuzlu su, klorlu su, kum derken saçlarınız plajda sizi zorlayabilir. Sudan çıktığınızda karmakarışık bir hale gelmesi son derece normaldir ve bu karışıklık da bir müddet sonra yıpranmaya yol açabilir. Dolayısıyla saçınızı her sudan çıkışınızda taramanız faydalı olacak ve saçınızı bu şekilde düzenli taramanız kırık oluşumunu önleyecektir.