Sivilce ve Aknelerle Mücadele Edenler İçin 8 Kurtarıcı Ürün

Sivilce ve Aknelerle Mücadele Edenler İçin 8 Kurtarıcı Ürün

4170

Lokal bakım kremlerinden jellere, serumlardan siyah nokta temizleme aletlerine; sivilce ve akne sorunu olanlar bu ürünlere mutlaka göz atmalı!

Sivilce ve akne problemleri yaşayanlar bilir; onlar için kurtarıcı bakım ürünleri her daim ellerinin altında olmalıdır. Bunlar arasında kurutucu jeller, serumlar, lokal bakım kremleri gibi cilt bakım ürünleri yer alır. Biz de bu yazımızda GittiGidiyor’da bulabileceğiniz birkaç sivilce ve akne ürününü bir araya getirdik. İşte karşınızda sivilce ve aknelerle mücadele edenler için 8 kurtarıcı ürün!

1. Murad Blemish Control – Lokal sivilce kurutucu jel


Dünyaca ünlü dermokozmetik markası Murad’ın güçlü içeriklere sahip bu sivilce kontrol jeli akne oluşumuna neden olan bakterileri önlemeye ve sivilcelerin görünümünü azalmaya yardımcı oluyor. Sivilce izlerinin azalmasını desteklerken yağlı ciltlerde cildi pürüzsüzleştirmeye ve yağ dengelemeye yardım ediyor.

2. Neutrogena On The Spot – Akne tedavisi


Yine bir dermotoloji markası ve yine etkili bir akne tedavisi ürünü. Neutrogena’nın bu sivilce tedavisi ürünü MicroClear formülüyle gözeneklerin derinliğini gidermek ve soruna hızlı bir şekilde etki etmek için derinleşiyor. Gözeneklerdeki gelecekteki yağ tıkanmalarını önlemeye de yardımcı olan ürün içindeki yeşil çay ve salatalık ektraktlarıyla cildi yeniliyor ve yatıştırıyor.

3. Clinique Acne Solutions – Akne ve kırışıklık serumu


Şimdi de sırada Clinique’ten bir sivilce ürünü var. Akne problemi yaşayan ama aynı zamanda çizgi ve kırışıklık endişesiyle karşı karşıya olan olgun ciltler için ideal bir ürün olan Clinique Acne Solutions daha temiz ve genç bir cilt görünümü kazandırıyor.

4. La Roche Posay Effaclar – Akne ve sivilce için lokal bakım kremi


Önemli dermatoloji markalarından bir diğeri olan La Roche Posay da Effaclar bakım serisi ile sivilce ve akneler üzerindeki etkisiyle bilinir. Sizin için GittiGidiyor’dan seçtiğimiz bu Effaclar A.I. ürünü ise ani ve kolak olarak belirlenen kusurların üzerine kolayca uygulanır ve hızlıca emilir. Cilt kusurlarına karşı savaşırken cildin yenilenme sürecini de harekete geçiren Effaclar krem mikro soyucu LHA ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

5. Cosmed Complete Benefit – Akne kontrol jeli


Yağlı ve akneli ciltler için özel olarak geliştirilmiş bu akne kontrol jeli cilde derinlemesine nüfuz ederek akne oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında siyah nokta oluşumunu en aza indirger ve akne üzerine uygulanarak aknelerin kurumasında etkili olmayı hedefler.

6. Babe Stop AKN – Spot control gel


Sebum düzenleyici ve spesifik kurutucu özellikleri ile bilinen Babe sivilce kontrol jeli ciltteki akne görünümünü azaltmaya yardımcı olan bir diğer etkili üründür. İhtiyaç duyulan bölgeye günde 2-3 kez uygulanması ve kurumaya bırakılması yeterlidir.

7. Bioder Acne Clean – Anında etkili konsantre jel


İçeriğindeki çay ağacı yağı ve zerdeçal özlü formülü ile cilde lokal olarak anında etki eden ve aknelerin kurumasına yardımcı olan Bioder sivilce jeli sebum dengeleyici özelliğe sahiptir. Cildi sakinleştirdiği gibi kızarıklıkları da azaltır.

8. Akne temizleme aletleri


Son olarak sırada akne temizleme aletleri var. Paslanmaz çelik, ucu iğneli sivilce ve akne temizleme aparatının yanı sıra vakumlu siyah nokta temizleyiciler de cildinde bu tip sorunlarla mücadele eden herkesin evinde bulunması gereken ürünlerden.