Yaz Güzelliğinizi Nemden ve Aşırı Sıcaktan Koruyun

Yaz Güzelliğinizi Nemden ve Aşırı Sıcaktan Koruyun

1327

Cildinize kaybettiği suyu kazandırmak ya da makyajınızı nemden korumak; yaz sıcaklarında tüm bu ihtiyaçlarınızı karşılamanın yolları bu yazımızda!

Yaz sıcaklarının iyice arttığı şu günlerde, cildimizin zorluk çektiği konuların başında nem gelir. Güneşin ciltteki kurutucu etkisinin yanı sıra ona zıt olarak sürekli neme maruz kalmak, cildimizde bazı dengesizlikler yaratabilir ve farklı ihtiyaçlar doğurabilir. Bu yazımızda da cildimizi bu durumlardan korumanın yollarına baktık ve yaz güzelliğinizi nemden ve aşırı sıcaktan korumanız için yapmanız gerekenleri listeledik.

Su cildinizin en yakın dostudur

Kusursuz bir cildin bir numaralı kurallarından biri onu sürekli olarak nemli tutmaktır. Dehidrasyon özellikle yaz sıcaklarında cildinizin maruz kalacağı bir durumdur ve bedeninize ihtiyacı olan suyu geri kazandırmanızda fayda vardır. Dolayısıyla yaz aylarında güzellik rutininizin başında bol bol su içmek gelmelidir.

Yüz fısfısları ile serinleyin, nemlenin


Yaz aylarında en pratik ve hızlı bir şekilde serinlemek ve cilde nem kazandırmak için yapabileceğiniz şeylerden biri de yüz fısfıslarından faydalanmaktır. Bunun için Avéne, La Roche Posay gibi markaların termal suları idealdir. Aynı zamanda öz yağlı çiçek suları yani hidrosoller yaz aylarında cildi nemlendirmek için en pratik seçeneklerdendir.

Cilde soğuk dokunuşlar

Sıcak ve nemli bir günün ardından cildiniz için yapabileceğiniz en büyük iyilik ona soğuk takviyeler yapmaktır. Bu, cildinizi soğuk bir su ile yıkamak olabilir ya da ferahlatıcı, soğutucu cilt maskeleri uygulamak olabilir. Aynı zamanda dinlendirici serumlar uygulamak da cildinizdeki tuzlu su, klor ve güneşin zararlı etkilerini azaltacaktır.

Bunu da okuyun: GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi 8 Suya Dayanıklı Maskara
Yaz sıcaklarında kirpiklerinizde akma, dağılma gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız sizin için seçtiğimiz bu suya dayanıklı maskaralara göz atın!

Daha hafif makyaj yapın

Yaz sıcaklarında cildiniz çok daha fazla neme, terlemeye maruz kalacaktır ve dolayısıyla makyajınızın akma ve dağılma ihtimali çok daha fazla olacaktır. İlk olarak yazın ağır makyajlardan sakınmanızda fayda vardır ve makyaj yaptığınızda da waterproof yani suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanmanız iyi olacaktır.

Yağ emici kağıtlardan faydalanın


Bir diğer pratik yaz bakım ürünü de yağ emici kağıtlardır. Genelde cildinizin yağlı bölgelerindeki yağı emmek ve cildi matlaştırmak için kullanılan bu cilt kağıtları, hava sıcaklıkları arttıkça cildimizde artacak olan parlama ve yağlanma durumları için çok daha fazla ihtiyaç duyacağımız bir nesne olacaktır. Dolayısıyla yaz aylarında yanınızda yağ emici kağıtlardan bulundurmanızı ve gün içerisinde tavsiye ederiz.