Sevgililer Günü Makyajının Olmazsa Olmazı: Kırmızı Ruj

Sevgililer Günü Makyajının Olmazsa Olmazı: Kırmızı Ruj

1573
main

Sevgililer Günü hazırlıklarında sona yaklaştık. 14 Şubat için programınız hazırsa şimdi sıra güzelliğinizde. Bu romantik güne özel makyajınızın başrolünde elbette ki kırmızı ruj yer alıyor. Peki kırmızı ruju en doğru şekilde nasıl uygulamalı, teninize en uygun tonu nasıl yakalamalı? Detayları sizin için derledik. İşte karşınızda kırmızı ruj kullanma kılavuzu!

sevgililer-gunu-makyaj-kirmizi-ruj-blog-gittigidiyor-1

Makyaj dengesine dikkat

Kırmızı ruj kullanırken dikkat etmeniz gereken birinci kural makyajınızdaki dengedir. Kırmızı ruj tek başına baskın bir görünüm yaratacak etkiye sahip olduğundan, göz makyajınızda olabildiğince sadelikten yana olun. Eğer ağır bir göz makyajı uygulamak istiyorsanız, ruj seçiminizi kırmızının açık tonlarından yana yapın.

sevgililer-gunu-makyaj-kirmizi-ruj-blog-gittigidiyor-2

Teniniz için en doğru tonu bulun

Ten ve saç renginiz, doğru kırmızı ruju bulmanız için en önemli iki belirleyicidir. Beyaz ten için kan kırmızısı rengi ve soğuk tonlar idealken; buğday ve esmer tenliler için içinde turunculuk barındıran canlı kırmızılar uygun olacaktır.

sevgililer-gunu-makyaj-kirmizi-ruj-blog-gittigidiyor-3

Daha dolgun dudaklar için

Dudakları daha dolgun göstermek için kırmızı ruj ile illüzyon yaratın.  Öncelikle dudaklarınıza biraz fondöten ya da kapatıcı sürerek dudak hattınızın netliğini azaltın. Ardından aydınlatıcıdan çok az alarak, üst dudağınızın yay şeklindeki kısmınıa minik dokundurun. Kırmızı rujunuzla aynı renge sahip dudak kalemi ile dudak çizginizin çok hafif dışına taşarak çerçeveleyin. Son olarak iç kısma kırmızı rujunuzu uygulayın.

sevgililer-gunu-makyaj-kirmizi-ruj-blog-gittigidiyor-4

3 kırmızı ruj tüyosu daha!

  • Kırmızı ruj ile dudak kalemi kullanırken asla ruj renginden koyu kalemleri seçmeyin.
  • Ruj rengini denerken mutlaka parmak ucunuza sürün. Çünkü parmak uçları, ellerinizin üst kısmına nazaran dudağınıza daha yakın sonuç verir.
  • Yaşınız ilerledikçe dudak yapısı ve çevresindeki cilt değişikliği açısından krem yapılı rujları tercih edin.

Sevgililer Günü Kampanyası