Kalp Desenli 5 Nail Art Uygulaması

Kalp Desenli 5 Nail Art Uygulaması

2163

Sevgilinizle romantik bir buluşma için ne giyeceğiniz ve nasıl bir makyaj yapacağınız az çok belliyse stilinize farklı bir dokunuş yapmaya ve tırnaklarınıza aşkın sembollerini taşımaya ne dersiniz? Tırnak süsleme için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri edinin ve romantik buluşmanız için tırnaklarınızda yaratıcılığınızı konuşturmaya başlayın. İşte GittiGidiyor’dan size 5 yaratıcı fikir!

1- Fırça ile kalp uygulaması

kalp-deseni-tirnak-susleme-sevgililer-gunu-blog-gittigidiyor-1
Fotoğraf: Ebay.com

İhtiyacınız olanlar zemin rengini oluşturacak (mümkünse beyaz) açık tonlarda bir oje, kırmızı kalp desenl yapacağınız kırmızı oje ve tırnak noktalama kalemi ya da aleti. Kaleminizi kırmızı ojeye batırın ve yanyana yapışık iki küçük nokta yapın. Ardından aşağıya doğru devam edin ve kalbin alt kısmını noktalama hareketleri ile tamamlayın.

2- Stensil yöntemi ile kalp uygulaması

kalp-deseni-sevgililer-gunu-makyaj

Fotoğraf: Ebay.com

Tırnaklarda kalp deseni yaratmak için bu kez ihtiyacınız olan şey hazır satılan desenli tırnak kağıtları. Bu yapışkanlı kağıtlar ile tırnaklarınızı stensil mantığında boyayabilirsiniz. Açık tonlardaki zemin ojeniz iyice kuruduktan sonra tırnağınızın üzenine yapıştırın ve kırmızı oje ile kalp boşluğunu iyice boyayın. Kağıdı çıkardığınızda kalp deseniniz hazır!

3- Bant ile kalp uygulaması

kalp-deseni-tirnak-susleme-sevgililer-gunu-blog-gittigidiyor-3

Fotoğraf: Ebay.com

Şimdi sırada bir başka pratik nail art yöntemi olan bantlama var. Öncelikle iki tarafı eşit olacak kalp deseninin oluşması için bandı ikiye katlayın ve yarım kalp şeklinde kesin. Bandı açın ve zemin ojeniz iyice kuruduktan sonra tırnağınıza yapıştırın. Kalp deseni olan boşluk kısmı zıt renk ile boyararak doldurun. Oje kuruduktan sonra bandı çıkarın.

4- Kalp desenli tırnak süsleme taşları

kalp-deseni-tirnak-susleme-sevgililer-gunu-blog-gittigidiyor-4

Fotoğraf: Askideas.com

Tırnak sanatında yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz bir diğer malzeme de tırnak süsleme taşları. Altından gümüşe, renkliden şeffafa, farklı motiflerdeki bu minik taşlar ile tırnaklarınıza şaheserler yaratabilirsiniz. Romantik bir görünüm için kalp şeklinde taşlar ile tırnağınızı süsleyin.

5- Kalp desenli sticker’lar

kalp-deseni-tirnak-susleme-sevgililer-gunu-blog-gittigidiyor-5

Fotoğraf: Kcraze.com

Tırnaklarınıza romantizmin etkilerini yansıtmak için ayıracak çok vaktiniz yoksa sizin için önerimiz desenli takma tırnaklara yönelmeniz. Bu geceye özel kalp desenli takma tırnaklar ile stilinize çarpıcı bir hava katabilirsiniz.