Sevgililer Günü’ne Özel 5 Güzellik İpucu

Sevgililer Günü’ne Özel 5 Güzellik İpucu

735

Çarpıcı bakışlar, ipeksi dudaklar, sıcacık yanaklar ve hafızalara kazınacak parfümler için sizlere birkaç önerimiz var!

Sevgilinizle romantik bir gün geçirmenize çok ama çok az kaldı. 14 Şubat hediyeleri hazır, sevgililer günü programınız belli, romantik kıyafetleriniz tamam; peki ya güzelliğiniz? Çarpıcı bakışlar için ideal göz makyajından ipeksi dudaklara, ona bu geceyi unutturmayacak kokunuzdan sıcacık yanaklara; işte karşınızda Sevgililer Günü’ne özel 5 güzellik ipucu!

1. Göz alıcı kirpikler


Sevgilinizle geçireceğiniz bu romantik günde gözleriniz bol bol buluşacak. Siz de gözlerinizi olabildiğince ortaya çıkarmak üzere kirpiklerinizi belirginleştirseniz iyi olur! İşe kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi iyice kıvırarak başlayın. Ardından diplerden uçlara doğru hacim veren maskara ile uygulama yapın. Kirpiklerinizi daha uzun ve ayrık göstermek için maskara uygulamasını üç kez üst üste yapın.

2. İpeksi dudaklar


Sevgililer Günü’nde güzelliğinizin en önemli detaylarından biri de dudaklardadır! Kusursuz bir dokuda, ipeksi dudaklara sahip olmanızın ardından aşkın rengi kırmızı tonlarında rujunuzu sürebilirsiniz. Öncelikle Kışın Kuruyan Dudaklara Özel Bakım yazımızdan tarif alarak dudaklarınıza peeling bakımı uygulayarak pürüzsüz dokuyu sağlayın. Ardından dudak nemlendirici ürünler ile dudağınıza yoğun nem bakımı yapın. Son olarak sıra renk katmada! Rujunuzu kırmızıdan yana seçin ve Sevgililer Günü Makyajının Olmazsa Olmazı: Kırmızı Ruj yazımızı okuyarak kırmızı ruj kullanma ipuçlarını keşfedin.

3. Kusursuz koku


Hayatımızın her gününe nüfuz eden parfümler, bu özel günde etkisini daha da hissettirebiliyor. Kokuların hafızanızdaki anıları nasıl da anında uyandırdığını unutmayın ve sevgilinize bu gecenizi asla unutmayacağınız bir koku bırakın. Bunu da, parfümü doğru noktalara sıkarak yapabilirsiniz. Bilekleriniz, dirsek içleriniz, kulak arkalarınız, boyun kenarlarınız ve diz arkalarınız bu noktalar arasındadır. Eau de Parfum sıkacaksanız maksimum 3 fıs, Eau de Toilette sıkacaksanız maksimum 4 fıs uygun olacaktır.

Bunu da okuyun: Kalp Desenli 5 Nail Art Uygulaması
Tırnak süsleme için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri edinin ve romantik buluşmanız için tırnaklarınızda yaratıcılığınızı konuşturmaya başlayın. İşte GittiGidiyor’dan size 5 yaratıcı fikir!

4. Sıcacık yanaklar


Tam öpücük kondurmalık, sıcacık, pespembe yanaklar Sevgililer Günü buluşmanızı bekliyor! Doğru allık rengi ile doğru allık uygulamasının görünümünüzde ne kadar etkili olacağını tahmin bile edemezsiniz. Olabildiğince doğal bir görünüm ile yanaklarınıza allığın sıcacık tonlarını katın. Hangi Cilt Tipine Hangi Allık? yazımızdan ipuçlarını kapabilirsiniz.

5. Aydınlık cilt

Gözleriniz, dudaklarınız ve yanaklarınız tamam ama peki ya cildinizin geneli? Özellikle kış aylarında cildimiz daha kuru, donuk ve mat olur, dolayısıyla çok daha fazla neme, aydınlatıcıya ihtiyaç duyar. Cildinize romantik bir ışıltı ve renk katmak için yapmanız gereken şey aydınlatıcılar ve cildinize makyaj yokmuş gibi duracak fondötenler kullanmaktır.