Parti Sonrası Kendinizi Şımartmanın Yolları

Parti Sonrası Kendinizi Şımartmanın Yolları

Sevdiklerinizle geçirdiğiniz harika bir yılbaşı gecesinin ardından sadece partinin değil, tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atmaya ne dersiniz? O zaman bu tüyolara bir göz atın!

Tam 365 gün boyunca milyonlarca olay, duygu, düşünce sizinleydi ve yılbaşı gecesi hepsine veda ettiniz, yepyeni bir yıla merhaba dediniz. Bunun yorgunluğu tahmin ettiğinizden çok daha fazladır. Dolayısıyla yılbaşı gecesinin ertesinde kendinizi iyice şımartmanız, dinlenme ve keyif dolu bir gün geçirmeniz ideal olacaktır. Bunun için size birkaç öneri hazırladık. İşte karşınızda parti sonrası kendinizi şımartmanın yolları!

Yatmadan önce arınma ve temizlik


Öncelikle gece yatmadan önce sadece iki şeye dikkat etmenizi önererek listemize başlıyoruz. Makyajınızı mutlaka temizleyin ve yatağa girmeden önce iki bardak su için. Muhtemelen yılbaşı gecesi için yoğun bir makyaj yapmış olacaksınız ve bunu temizlemeden yatmanız cildinizde hasarlara yol açacak. İçeceğiniz su da tüm bedeninizin hidrasyonunu sağlayacak ve ertesi güne çok daha dinç uyanmanıza yardımcı olacak.

Sabah hafif ve sağlıklı bir kahvaltı

Öncelikle parti ertesi gününüzü keyifli geçirmek için zemini sağlam bir kahvaltı ile hazırlayın. Bol bol C vitamini almak üzere portakal suyunuzu için ve bugüne çok da ağır olmayan bir kahvaltı ile başlayın.

Banyo keyfiyle şımarma


Şimdi kendinizi aromaterapik bir banyo ile şımartma zamanı! Varsa küvetinizi doldurun ve içine lavanta vb dinlendirici kokulara sahip banyo köpürtücüler atın. Işıkları kapayın ve banyonuzu mumlarla doldurun. Uzun uzun, size en iyi gelen kokularla harika bir banyo keyfi yapın. Yılın tüm yorgunluğunun üzerinizden akıp gittiğini hayal edin ve yepyeni bir yıla taze bir merhaba deyin!

Bunu da okuyun: GittiGidiyor’dan Seçtik: Cildinizin Stresini Alacak 10 Ürün

Göz çevrenizden yüzünüzün tamamına, vücudunuzdan ellerinize, saçlarınızdan tüm bedeninize; cildinizin stresini alacak 10 ürün karşınızda!

Gözler ihmal edilmemeli


Ertesi gün işe veya okula gidileceğinden tüm bu parti yorgunluğunu atmak iyi olacak. Yorgunluğun en fazla gözlerden hissedildiğini unutmayın ve göz çevresi bakımınızı asla ihmal etmeyin. İster salatalık dilimleyerek gözlerinize soğuk soğuk koyun ister daha da etkili sonuçlar verecek göz maskeleri ile gözlerinizi dinlendirin ve canlandırın. Yorgun Gözler İçin Yapabileceğiniz 6 Bakım yazımıza da bir göz atın.

Yoğun nem bakımı


Hem parti yorgunluğu hem de yoğun makyaj derken cildiniz ekstra yıpranmış olabilir. Dolayısıyla bugünü madem bakım keyfine ayırdınız, bir de nem takviyesini deneyin. Cildinizi iyice nemlendirin ve yatağa o şekilde girin.