Parfüm Meraklılarını Parfüm Dışında Mutlu Edecek 5 Hediye

Parfüm Meraklılarını Parfüm Dışında Mutlu Edecek 5 Hediye

2572
main

Parfüm tutkusu bambaşka bir şey! Bir parfüm tutkununu sadece kokularla değil, o kokuların hikayelerini taşıyan değerli hediyelerle de çok mutlu edebilirsiniz.

2017’nin son ayına girmekle birlikte yılbaşı hediyeleri için planlar yapılmaya başlandı. Eğer yakınınzda bir parfüm tutkunu varsa ve onu bu kez parfüm yerine daha yaratıcı bir şey ile mutlu etmek istiyorsanız, bu yazımıza mutlaka göz atın. İşte karşınızda parfüm meraklılarını parfüm dışında mutlu edecek 5 farklı yılbaşı hediyesi konsepti…

Efsane reklam afişleri


Coco Chanel’den Christian Dior’a, efsane markaların reklam afişlerinden, en eski Türkçe parfüm reklamlarına; GittiGidiyor’da bulabileceğiniz onlarca harika afiş var. Parfüm tutkunu sevdiğinize bu eski parfüm reklam afişleri arasından birini seçerek nostlajik bir yılbaşı sürprizi yapabilirsiniz.

Takılar


Gerçek bir parfüm sever sadece kokuya değil o kokuyu taşıyan şişeye de aşk besler. Dolayısıyla parfüm şişesi formuna sahip birçok obje onu çok mutlu eder. Hele ki bu bir çift küpe ya da minicik parfüm formundaki taşlarla süslü bir bilezik ise, ona en şık hediyelerden birini sunmuş olursunuz.

Bunu da okuyun: Hangi Burca Hangi Parfüm?

Yılbaşına sayılı günler kala, sevdiklerinize ne hediye alacağınız konusunda hala kararsızsanız en iyisi astrolojiden yardım alın. Her burcun baskın olan özelliğine notalarıyla uyum sağlayacak birbirinden güzel parfümleri keşfetmek için sizi bu yazımıza davet ediyoruz!

Mis kokulu kitaplar


Ve sırada parfüm meraklılarının kütüphaneleri için harika 3 hediye seçeneği var… Kokulara meraklı sevdiğinize parfümle ilgili kitaplar arasından 3 tanesini seçtik. John Oakes’ın Parfüm Kitabı yüzyılımızın artık klasikleşmiş, modası asla geçmeyen iki yüz kadar parfümüne yer veriyor. Espirili ve eğlenceli bir dile sahip olan kitap, parfüm nasıl seçilmeli, nasıl kullanılmalı, burçlara göre parfüm önerileri gibi bilgileri barındırıyor.

Tom Robbins’in Parfümün Dansı kitabı ise kokunun ve kokuyu alabilme yetisinin büyüleyici bir hayal gücü ile anlatıldığı, zevk tanrısı Pan’la onun en yakın arkadaşları olan kendi kendinin kralı Alobar ve Kamasutrayı tüm incelikleriyle bilen koku bilgesi Kudra’nın hikayesini konu alıyor.

Parfümün Gizemi kitabında ise Elena’nın eşine az rastlanır bir yeteneği vardır: Parfümün içindekileri sadece koklayarak ayırt edebilmektedir. Uğradığı ihanet geleceğe dair tüm hayallerini yerle bir ettikten sonra arkadaşı Monique’ın ısrarları üzerine Floransa’dan Paris’e taşınır. Orada çiçeklerin, otların ve baharatın kokusuna bulanmış haldeyken hiç de yalnız olmadığını hisseder. Bir kere daha parfümlerle içli dışlı olan Elena, ailesinden kalma Mükemmel Parfüm’ün tarifi peşinde koşmaya başlar. Kendisini gizemli kokulara ve geçmişte kalmış hatıralara açarken aslında olması gereken kadının gerçek özünü keşfeder.

Mis kokulu filmler


Parfüm tutkunlarına kitap gibi hediye edebileceğiniz bir diğer değerli hediye de koku temalı filmlerdir. Bir efsane olan, Al Pacino’nun başrolde yer aldığı Scent of a Woman (Kadın Kokusu), vahşi kokulu bir losyon yaratmak için çiçeklerle haşır neşir olan Marianne’in eğlenceli hikayesini anlatan Scents and Sensibility ve efsanevi Coco Chanel’in Rus kompozitör Igor Stravinsky ile olan aşk hikayesini anlatan Büyük Aşk (Coco & Igor) filmi harika seçenekler arasında…

Şişelerin gücü adına


Parfümlerini hem yanlarında taşırken hem de evlerinde baş köşelerine koyarken bunu olabilecek en özel şekilde yapmak hemen her parfüm tutkununun içinde vardır. Dolayısıyla onlara alabileceğiniz en güzel yılbaşı hediyeleri arasında ister nostaljik ister özel tasarım parfüm şişeleri yer alır. GittiGidiyor’da pompalı parfüm şişesi modellerinden farklı etnik parfüm şişelerine, birbirinden yaratıcı seçenekler bulabilirsiniz.