Oscar Gecesinin En Güzel Saç ve Makyajları

Oscar Gecesinin En Güzel Saç ve Makyajları

1520

Jennifer Lawrence’tan Zendaya’ya, Margot Robbie’den Saoirse Ronan’a; bu yılki Oscar Ödülleri’nin en çarpıcı kadınlarının güzellik sırları burada!

90’ıncı Oscar Ödülleri dün akşam Los Angeles’ta düzenlendi. Dolby Tiyatrosu’ndaki töreni Jimmy Kimmel sundu ve The Shape of Water filmi En iyi Film da dahil olmakla birlikte X dalda ödül toplarken; Gary Oldman, Frances McDormand, Allison Janney, Sam Rockwell gibi isimler de ödüller kazandı. Tabii ki Oscar töreni her zamanki gibi sadece bu ödüllerle değil, kırmızı halı elbiseleri, aksesuarları, saç ve makyajlarıyla da dikkatleri topladı. Birbirinden güzel aktrislerin en güzel hallerine şahit olmak ve ilham almak için sizi aşağıda davet ediyoruz. İşte karşınızda Oscar gecesinin en güzel saç ve makyajları…

Jennifer Lawrence

Her zamanki gibi Jennifer Lawrence, kırmızı halının en güzel makyajı ve saçını taşıyan isimlerden biri oldu. Dünyaca ünlü makyaj uzmanı Hung Vanngo’nun elinden çıkan terrakota tonlarındaki mat ruj ve koyu altın detaylara sahip dumanlı göz makyajı ile kusursuz görünen Lawrence’ın saçları ise meşhur saç artisti Jenny Cho’nun yarattığı S formlu dalgalara emanet edilmiş.

Saoirse Ronan

Sadeliğiyle kusursuz görünen, sanki makyaj yokmuşçasına ama pürüzsüz bir görünüm sunan Lady Bird filminin aktrisi Saoirse Ronan kırmızı halının en güzel isimlerinden bir diğeri oldu. Ronan’ın bob kesim saçları da beğeni topladı. Bu saçları yaratan uzman Adir Abergel, “Onun saçlarını kesmeyi uzun zamandır bekliyordum. Birçok insan böyle bir elbise ile topuz yapmayı tercih ederdi ama bu şekilde çok daha modern, genç ve sofistike durdu” dedi.

Margot Robbie

I Tonga filminin güzel yıldızı Margot Robbie, son derece sade ama aynı zamanda son derece dişi görünmeyi başaran bir makyaj ile karşımızdaydı. Rengini yanaklarda ve dudaklarda çok hafif pembe ile gösteren ve gözlerde sadelikten yana olan makyajını çok hafif bir dalgaya sahip saçlarla tamamlayan Robbie’nin saç artisti Bryce Scarlett “elbisesini gördüğüm an saçını bu boyda kesme kararını aldık” diyor.

Bunu da okuyun: Oscar Ödülleri Gecesinde Hangi Ünlü ne Giydi?
90’ıncı Oscar Ödülleri gecesinde ünlü oyuncular yine şıklıklarını yarıştırdı. İşte gecenin en dikkat çeken 12 ismi!

Jennifer Garner

Gecenin en göz alıcı kadınlarından biri olan Jennifer Garner’ın hacimli saçları da ünlü saç artisti Adir Abergel tarafından hazırlanmıştı. Bu saçları hazırlarken Sofia Loren ve Elizabeth Taylor’ın nostaljik görünümlerinden ilham aldığını belirten Abergel, volümlü, sağlıklı ve parlak saçlar yaratmak istediğini söylüyor. Garner bu harika saçlarını sade ve klasik bir göz makyajı ve çıplak tonlarda mat dudaklar ile tamamlıyor.

Gal Gadot

Nostaljik elbisesi ve kusursuz mücevher seçimleriyle geceye damga vuran isimlerden biri olan Gal Gadot’nun klasik makyajı, ünlü makyaj artisti Sabrina Bedrani’nin elinden çıkmış. Elbisesindeki ışıltıyı ön planda tutacak şekilde, gözlerde çok hafif krem far kullanan Bedrani, dudaklarda Revlon’un iki farklı rujunu karıştırarak çarpıcı bir renk yaratmış.

Zendaya

Genç aktris, model ve oyuncu Zendaya da geceye 90’ların süpermodel rüzgarını taşıdı. Bakışlarıyla kusursuz bir uyum sergileyen kahverengi dumanlı göz makyajı ve çıplak tonlardaki dudak parlatıcısı ile bize nostaljik güzelliği yeniden hatırlatan Zendaya, bu harika makyajını tepeden sımsıkı toplanmış topuz modeli ile tamamlayarak gecenin en güzel görünümlerinden birine imza attı.