Oje Sürmenin İncelikleri

Oje Sürmenin İncelikleri

721

İdeal oje fırçası kullanma ipuçlarından baz ve yağ gibi bakım tüyolarına, oje saklama koşullarından hızlı kurutma hilelerine; oje sürmenin incelikleri karşınızda!

Oje sürmek asla hafife alınacak bir işlem değildir. Bunu kusursuz bir şekilde yapmak için bazı tüyolara mutlaka hakim olmanız gerekir ve uygulamalarınızı bu tüyoları dikkate alarak yapmanızda fayda vardır. Peki nedir bu tüyolar? İşte karşınızda oje sürmenin incelikleri…

Tam üç vuruş

Tırnaklarınıza oje süreceğinizde üç vuruş tekniğini anımsayın. İlk olarak fırçayı şişeye batırın ve fırçanızın kenarında düzgün bir şekilde oje baloncuğu oluşsun. Ojeli fırçayı tırnağınıza süreceğiniz vakit üç vuruşa başlayabilirsiniz. Fırçayı tırnağınızın tabanından önce sola, sonra sağa, en son da merkeze doğru hareket ettirerek ojenizi sürebilirsiniz.

Oje bazı olmazsa olmaz

Her zaman için tırnaklarınızın tabanına bir kat oje bazı sürün. Zamanınızdan daha fazla veriyor olabilirsiniz ama buna değer. Çünkü hem üzerine süreceğiniz renkli ojenin çok daha canlı durmasını sağlayacak hem manikürünüzün ömrünü birkaç gün uzatacak hem de tırnaklarınızın üzerinde renkli oje kalmamasını sağlayacak, oje silerken işinizi kolaylaştıracaktır.

Tırnak kenarlarında kalan oje izleri için

Ne kadar özenli sürersek sürelim, tırnak kenarlarından taşan ojeler hepimizin derdi olmuştur. Bunun için size en güzel önerimiz eski dudak fırçalarını kullanmak olacaktır. Pamuklar gibi topak topak olup uygulama zorlığu yaratmayacağı için çok daha pratik bir şekilde asetona batırıp uygulayabilirsiniz.

Düzenli olarak tırnak eti bakımı

‘Cuticle oil’ olarak da bilinen tırnak eti yağları ile düzenli olarak tırnak bakımı yapmanız ellerinizin her zaman manikürden yeni çıkmışsınız gibi görünmesini sağlayacaktır. Tırnaklarınızın kenarlarındaki etleri anında nemlendiren ve onu uyguladıktan sonra oje sürmeniz durumunda daha kusursuz bir uygulama sağlayan tırnak eti bakım ürünlerinden elinizin altında mutlaka olmalı.

Oje sonrası elleri soğuk suyun altında tutmak

Ojenin daha hızlı kuruması için hepimiz türlü yöntem denemişizdir, ancak içlerindeki en pratik yöntemlerden birisi oje sürdükten sonra tırnaklarınızı soğuk suyun altında tutmak ya da buzlu suya daldırmaktır.

Kalın değil ince uygulama

Oje minimum iki kat sürülür kuralını birçoğumuz biliriz. Eğer aklınızda “tek seferde kalın bir şekilde oje süreyim, işim daha hızlı bitsin” gibi bir düşünce varsa onu hemen yok edin. Ojenizi ince katmanlar halinde uygulamak her zaman için katmanların daha hızlı kurumalarına ve çok daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Oje saklama kılavuzu

Ojeleri saklamak için her zaman için serin, kuru ve karanlık alanları tercih etmeye özen gösterin. Bu şekilde ürünlerin ömürlerini çok daha fazla uzatmış olacaksınız ve ısı/güneş ışığı gibi rengini değiştirebilecek durumlar karşı önlem almış olacaksınız.

Oje şişesini asla sallamayın

Ojenizin içinde baloncukların olması oje sürerken tırnağınızda da bu baloncuklarla mücadele etmenize neden olacaktır. Oje şişesini sallamak ise bu baloncukların oluşumuna neden olacaktır. Dolayısıyla oje şişenizi sallamak yerine onu dikey bir şekilde tutun ve iki eliniz arasında ileri geri oynatın.

Sıcak sudan uzak durun

Oje sürdükten sonra herhangi bir şekilde sıcak suya temas etmekten sakının. Sıcak su ojelerin doğuştan düşmanıdır ve tırnak yatağının genişlemesine neden olarak sürülmüş olan ojelerin çatlamasına neden olur.