Neden Güneş Koruma Kremleri Kullanmalıyız?

Neden Güneş Koruma Kremleri Kullanmalıyız?

1002

Özellikle yaz ayları boyunca cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak adına son derece önemli olan güneş koruma kremlerinin güçlerini keşfediyoruz!

Yaz geldi, güneş tüm sıcaklığıya birlikte gün boyunca bizimle olmaya başladı. Dolayısıyla cildimiz için en önemli şey olan koruma kalkanları, yani güneş kremleri için alışveriş zamanı geldi çattı. Peki güneş koruma kremlerini kullanmak cildimiz için neden bu kadar önemli? Gelin bu mühim alışverişiniz öncesinde işin asıl nedenlerine göz atalım.

1. Zararlı UV ışınlarından korunmak için

Sürekli olarak tükenmekte olan ozon tabakası güneşin zararlı ışınlarından etkilenme riskimizi arttırdı. Günlük D vitamini dozumuz için güneşe ihtiyacımız olsa da, bu sağlığımızı riske atmamız anlamına elbette ki gelmiyor. Güneş koruma kremleri bu zararlı ışınların cildimize nüfuz etmesini ve cildimizde oluşabilecek bozuklukları engelliyor.

2. Erken yaşlanmayı önlemek için

Hangimiz daha genç, daha parlak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı istemeyiz? İşte güneş koruma kremlerini kullanmak için son derece etkili nedenlerden biri… Güneş kremleri kullanarak cildinizi kırışıklık, ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerinden korumuş olursunuz.

3. Cilt kanseri riskini azaltmak için

Güneş kreminizi düzenli olarak, günlük ve aylarca kullanırsanız, cildinizi melanom riskinden ve çeşitli cilt kanseri türlerinden korumuş olursunuz. Unutmayın, bu tür, 20’li yaşlar için, özellikle de kadınlar için hayati tehlike yaratabilecek en kötü cilt kanseri türüdür.

4. Cilt lekelerini minimuma indirmek için

Cildi tahriş eden lekelenmeler ve kırmızı damarların görünümünü önlemek istiyorsanız cildinize düzenli olarak güneş koruma kremi uygulayın. Bu uygulama aynı zamanda sivilce ve diğer güneş ışınlarına bağlı hasarların ortaya çıkmasını önlemek için de önemlidir.

5. Güneş yanıklarını engellemek için

Güneş yanıkları cildinizi zayıflatır ve çeşitli hasarlara maruz bırakır. Cildinizde soyulmalar, şişmeler, kızarıklıklar, kurdeşen, kaşıntı gibi tatsız durumlar oluşabilir. Bunların sebebi UVB ışınlarının etkisidir. Güneşten koruyucu kremler kullanarak cildinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

6. Cildin sağlığını geliştirir

Kolajen, keratin, elastin gibi temel cilt proteinleri güneşten korunma sayesinde korunuyor olur. Bu proteinler cilt için önemlidir, çünkü cildi pürüzsüz ve sağlıklı tutarlar. Cildinize bu faydayı sağlamak için kullandığınız ürünün içinde titanyum oksit bulunduğundan emin olun.

7. İyi bir kozmetik opsiyonudur

Günümüzde formülleri ile artık kullanımda en ideali yaratan güneş koruma kremleri sadece sürüp çıkmanız için ideal. Aynı zamanda kusursuz bir nemlendirici görevi gören bu kremler sayesinde cildinizi kuru ve yıpranmış görünmek yerine taptaze bir görünüme kavuşuyor.