Makyajsız Gibi Duran Makyaj İçin İhtiyacınız Olan 6 Ürün

Makyajsız Gibi Duran Makyaj İçin İhtiyacınız Olan 6 Ürün

2431
main

Bu sezon da makyajsız gibi görünen kusursuz ciltler ön planda. Peki bu kusursuz görünümü yaratmak için ihtiyacınız olan ürünler neler?

Son yıllarda sıkça karşımıza çıkan nude makyajı, yani neredeyse makyaj yokmuş gibi duran görünümleri yaratmak için birkaç ürün kullanmanız yeterli. İşte kapatıcılardan aydınlatıcılara, doğru allıklardan kaş ve kirpik detaylarına; makyajsız gibi duran makyaj için ihtiyacınız olan 6 ürün…

1. Primer – makyaj bazı

Makyajdan önce yüze sürülen ve makyaj bazı olarak bilinen primer’lar, nude görünüm yaratmak için atılan adımların başında gelir. Öncelikle cildinizi nemlendirerek bakım rutininizi yapın ve ardından primer ürünler ile makyajınıza başlayın.

2. Concealer – kapatıcı

Sivilceler, koyu halkalar ya da güneş lekelerinden muzdaripseniz porselen gibi bir cilt yaratmak üzere concealer, yani kapatıcı makyaj ürünleri ile ikinci adımı atabilirsiniz. Göz altlarınızdan burun kenarlarınıza, yüzünüze hafif kapatıcı dokunuşları yapın.

3. Highlighter – aydınlatıcı

Ve sırada aydınlatma var. Makyajsız gibi duran makyajın en önemli adımlarından biri de highlighter makyaj ürünleri, yani aydınlatıcılar ile yapacağınız uygulamadır. Elmacık kemiklerinize, göz köşelerinize, göz kapaklarınıza, kaş kemiklerinize ve burnunuzun ucuna aydınlatıcı dokunuşları yapın.

Bunu da okuyun: Kontür Makyaj Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Elmacık kemiklerinden şakaklara, burun kemiğinden alın ve gözlere; yüzünüzde harika gölge oyunları ile kontür makyaj uygulamaya ne dersiniz? Detaylar bu yazımızda!

4. Krem allık

Sırada yanaklarda doğal bir görünüm yaratmak var. Toz allıklar yerine krem allık ya da likit allık gibi ürünleri deneyebilirsiniz. Hafif tonlardan seçiminizi yapın ve allıkları elmacık kemiklerinin altlarından saç çizgisine kadar çok hafifçe parmaklarınızla uygulayın.

5. Kirpik kıvırıcı

Yüzünüzde ağır makyaj görünümünü yaratan en önemli detaylardan biri de bol rimel uygulanmış kirpiklerdir. Dolayısıyla hedefiniz makyajsız bir görünüm yaratmak ise, bu kez rimelden vazgeçmenizi öneririz. Kirpik kıvırıcı yardımıyla kıvrımlı kirpikler yaratmanız yeterli.

6. Kaş rimeli

Kaşlarınızın belirgin ve sağlıklı görünümü, doğal makyajın en önemli detaylarından biridir. Bunun için de kaş tarakları ve hem jel hem krem formunda bulunabilecek kaş dolgunlaştırıcıları işinize çok yarayacaktır. Kusursuz Kaşlara Sahip Olmanın Yolları yazımız da size bu konuda ipuçları verecektir.