Makyajla Burnu Daha Küçük Göstermenin 5 Adımı

Makyajla Burnu Daha Küçük Göstermenin 5 Adımı

3080

Burnunuzu olduğundan daha küçük gösterecek makyaj hilelerini keşfetmeye ne dersiniz?

Kontur makyaj teknikleri elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmekten burun küçültme hilelerine, birçok sihirbazlık gücüne sahiptir. Bugünkü yazımızın konusu da makyajla burnu daha küçük göstermek için yapabileceklerinizle ilgili. İhtiyacınız olanlar doğru tonlarda kapatıcılar, pudra, kontur paleti ve makyaj fırçaları!

1. adım

Burnunuzun iki kenarına da cilt tonunuzdan iki ton daha açık kapatıcı uygulayın. Burun delikleriniz ve burun köprünüz boyunca ilerlediğinizden emin olun. Ardından aynı kapatıcıyı burnunuzun orta kısmına uygulayarak burnunuzu daha düz gösteriyor olun.

2. adım

Burun köprünüzü şekillendiren kısma köprü boyunca kapatıcı ile iki ince şerit uygulayın. Bu şekilde burnunuz daha ince görünüyor olacaktır.

Bunu da okuyun: Gözleri Daha Büyük Göstermek İçin 5 Makyaj Hilesi
Kusursuz bakışlar için doğru bir göz makyajı kadar önemli olan bir diğer şey de gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleridir. Göz altlarınızı aydınlatmaktan kirpiklerinize dikkat edeceğiniz birkaç detaya, göz farları ile yapabileceğiniz birkaç uygulamadan göz pınarlarınızı aydınlatmaya; işte karşınızda gözleri iri gösteren makyaj hileleri!

3. adım

Şimdi sıra tüm bu uygulamaları ustalıkla dağıtmada… Bunun için bir numaralı ihtiyaç bir beauty blender olacak. Beauty Blender süngerinin yuvarlatılmış tabanına açık renk kapatıcı sürün ve uygulama yaparak tüm kapatıcıyı dengeli şekilde dağıtın. Ardından beauty blender makyaj süngerinin sivri tepesine koyu renk kapatıcı sürün ve bu kez de onu uygulayın.

4. adım

Çok hafif bir kontur ve küllü kahve tonlarında göz farı ile koyu çizgilerin üzerinden geçerek şekli tekrar vurgulayın. Bunun için bir kontur paleti ve makyaj fırçanızın olmasında fayda var.

5. adım

Burnunuzun ve köprü boyunca uzanan kısmın üzerinden, cildinizin tonundan iki ton açık pudra ile uygulama yapın ve daha açık tonlardaki yerleri aydınlatıyor olun.Bu arada kendinizi daha yapay görünüyor hissedersiniz paniklemeyin, bu normal! Sonuçta kontur makyaj yapmak görünümünüzü ustalıkla değiştirmek demektir. Yaptığınız bu makyaj hileleri ile önceki görünümünüzün değişiyor olması normaldir.