Makyaj Paletinin En İyi Renk İkilileri

Makyaj Paletinin En İyi Renk İkilileri

1272

Göz ve dudak makyajında en iyi kombinasyonu sağlayan renk ikililerinin hangileri olduğunu biliyor muydunuz?

Makyaj yapmanın en keyifli yanlarından birisi de renklerle oynamak! Tabii ki tonları doğru bir şekilde kullanarak… Dudaklarınızda baskın bir renk kullandığınızda gözlerinizde hangi tonları uygulamalı? Makyaj paletinin birbirine en çok yakışan renk ikilileri neler? Yanıtlar hemen aşağıda…

Şeftali ve mercan

Şeftali, her cilt renginde harika duran renklerin başında gelir. Özellikle de göz farı olarak kullanıldığında! Gözlerinizde şeftali rengi göz farı kullandığınızda dudaklarınızda da açık mercan tonlarında bir ruj kullanarak bu iki rengin kusursuz uyumunu yakalayabilirsiniz.

Altın ve koyu bordo

Eğer dudaklarda baskın bir görünüm yaratıyorsanız denge açısından göz makyajında olabildiğince sade olmanın doğru olacağını hepimiz biliriz. Eğer yapmak istediğiniz vamp makyaj ise size harika bir kontrast önerimiz var. Dudaklarınıza kopkoyu bir bordo tonunu seçin ve gözlerinize altın tonlarında far uygulayın.

Mor ve pembe

Eğer renklerin tadını çıkarmayı sevenlerdenseniz sizin için son derece tatlı bir ikili öneriyoruz: Mor ve pembe! Gözlerinizde mat lila tonlarında bir far kullanın ve dudaklarınızı da pembe, ışıltılı bir dudak parlatıcısı ile renklendirin!

Bunu da okuyun: Hangi Dudağa Hangi Ruj Rengi?
İnce dudakları daha dolgun göstermek, kalın dudakları ideal görünüme sokmak, ofis makyajında aşırıya kaçmamak, gece makyajında dengeyi yakalamak; hepsi hakkında tüyolar bu yazımızda!

Macenta ve kahverengi

Eğer pembeyi dudaklarınızda değil gözlerinizde istiyorsanız sizin için başka bir ikili seçtik! Eğer pembe göz farı uygulamak istiyorsanız bu sevimli rengin macenta tonlarına yönelmenizi öneririz. Dudaklarınızda ise kahverengi gibi ten renginin koyusu tonları tercih ederek vurgulu ve dengeli bir makyaj yaratabilirsiniz.

Pastel yeşil ve gül pembesi

Bir diğer canlı makyaj görünümü için pastel yeşile yönelmenizi öneririz. Gözlerinize uygulayacağınız bu yumuşak yeşil tonlarındaki farı, dudaklarınızda gül pembesi tonlarında mat ruj ile tamamlayarak son derece zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kiremit rengi ve nude tonlar

Pas tonları son yılların makyaj trendlerinde karşımıza bolca çıktı. Kiremit rengi farlar da göz makyajlarının en karizmatik görünümlerinden birini yarattı. Siz de gözlerinizde bu harika rengi uygulayacaksanız, dudaklarınızda olabildiğince çıplak olmaya gayret gösterin ve klasik bej gibi nude tonlarda ruj uygulamasını deneyin.