Kusursuz Kaşlara Sahip Olmanın Yolları

Kusursuz Kaşlara Sahip Olmanın Yolları

1212

Tam da hayallerinizdeki gibi gür, sağlıklı, bakımlı kaşlara sahip olmak aslında hiç de zor değil. Bu yazımızdaki kaş bakım tüyolarını okuyun ve bakıma başlayın!

Kaşlarımızın yüz tipimize, cilt rengimize uygun şekilde olması, bakımlı ve sağlıklı olması, bakışlarımızı önemli ölçüde etkileyen bir detay. Her ne kadar güzel bir göz makyajı yaparsanız yapın, kaşlarınız bakımlı değilse makyajınız kendini asla göstermeyecektir. Bu yazımızda kusursuz kaşlara sahip olmak için kaş bakım serumlarından doğal yöntemlere, şekillendirme ürünlerinden kaş makyajına; birçok detayı bir araya getirdik.

Kaş bakım serumları


Sağlıklı, bakımlı ve gür kaşlara sahip olmak için aynı cildinizde, saçınızda olduğu gibi, kaşlarınızda da özel bakım rutinleri oluşturmanızda fayda var. Kaş kirpik bakım yağları ve kaş kirpik serumları bu konuda imdadınıza yetişenlerden! Sizin için seçtiklerimiz arasında yer alan Folixir kaş kirpik serumu içeriğindeki nano teknolojik kompleks ve doğal bileşenler sayesinde kaşların köklerini yeniden aktive ederek yenilenmesini ve daha hacimli kaşlara dönüşmesini sağlıyor. Eeose kaş ve kirpik serumu ise kaşların sıklığını ve esnekliğini artırmaya yardımcı oluyor. Foltene Pharma kaş kirpik bakım serumu da ince ve seyrek kaşları besleyerek güçlendiren bir bakım ürünü. Kirpik köklerini güçlendirici etkide bulunarak dökülmeleri önlüyor. Kaşların ve kirpiklerin daha dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı oluyor, seyrelmeleri engelliyor.

Doğal çözümler


Eğer kaşlara doğal bakım uygulamaktan yanaysanız hint yağı, hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı, lavanta yağı, avokado yağı, çay ağacı yağı, aloe vera jeli ve E vitamini yağı evinizde mutlaka bulunmalı. Kaş ve kirpikler için son derece besleyici özelliklere sahip bu yağları hem tek başına kullanarak bakımınızı yapabilir ya da bu yağlardan özel karışımlar hazırlayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin kaş çoğaltma konusunda etkili hint yağını bir tatlı kaşığı kullanarak ve buna 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı E vitamini yağı ekleyerek kendinize doğal bir ürün hazırlayabilirsiniz. Bu bakımı temiz kaşlarınıza kulak çubuğu yardımıyla her gece yedirerek sürün. Aynı karışıma 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 5 damla tatlı badem yağı ve 2 damla lavanta yağı eklediğinizde ise kıl köklerinize besleyici bir bakım yapabilir, kaşları gürleştirmek için doğal bir adım atabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Maskara Seçerken ve Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey
Göz makyajının en önemli detayı kirpikler! Doğru maskara seçimi ve uygulaması ile istediğiniz dramatik etkiyi yaratmanız mümkün.

Kaş şekillendiriciler


Bakım tamam, şimdi sırada kaş şekillendirme ürünleri ve kaş düzelticiler var! Levera markasının organik şekillendirme ve kaş bakım jeli içerisinde meyan kökü, ebegümeci, ıhlamur ve gül özleri bulunduruyor. Hem kaşları istediğiniz gibi şekillendirmeniz yardımcı oluyor hem de doğal bir parlaklık kazandırıyor. Daha profesyonel bir set arayışındaysanız Remington’ın kaş kirpik şekillendirme seti tam size göre! Bakımlı bir görünüm için ideal olan bu setin içerisinde ısıtmalı kirpik kıvırıcı, yavaşça tüyleri alabileceğiniz hassas başlık, 2 farklı uzunlukta kaş tarağı, LED cımbız ve güzellik bandı yer alıyor. Aynı zamanda Ardell markasına ait pratik kaş şekillendiriciler de olmazsa olmazlar arasında. Uzayan ve şekil değiştiren kaşlara hayalinizdeki şekli vermeniz için tasarlanmış bu ürün jiletli kullanımıyla biraz da profesyonel dokunuş yapmak isteyenler için…

Kaş makyajı


Son olarak sırada kaş makyajı var. Bütün bakımınızı ve şekillendirmenizi tamamladıktan sonra göz makyajınızın bu önemli tamamlayıcılarına öncelik verin. Doğru bir şekilde vurgulanmış kaşlara sahip olmak istiyorsanız, kıl tipinize göre seçebileceğiniz bazı ürünler var. Eğer çok seyrek kaşlara sahipseniz kaş boyaları bir uzmana danışarak denemeniz gerekenler arasında. Eğer tercihiniz kaş kalemi ile dolgu yapmaktan yanaysa kaş renginize en uygun tonu yakalamanız en önemli detay. Kaleminizi yatay şekilde tutun ve çok hafif, küçük vuruşlarla uygulamanızı yapın. Seyrek kaşları kalınlaştırma için kullanabileceğiniz diğer ürünler arasında ise kaş farları ve kaş rimelleri yer alır. Kaş rimelleri pratikliği ile kullanım kolaylığı sağlar, farlarda ise yine profesyonel bir şekilde makyaj uygulamak gerekir.

İlgili Yazılar