Koyulaşan Tenlerde En Güzel Duracak Makyaj Tüyoları

Koyulaşan Tenlerde En Güzel Duracak Makyaj Tüyoları

726

Bronz teninizde dudaklarınıza, yanaklarınıza, gözlerinize makyaj yaparken nelere dikkat etmeli, hangi tonları seçmelisiniz? Cildinizi daha da çarpıcı ve ışıltılı hale getirmek için neler yapmalısınız? Yanıtlar bu yazımızda!

Bronz tenin en güzel yanlarından biri de teninizin asla soluk durmayacağı için renkleri ve dokuları çok daha iyi taşıyacak olmasıdır. Artık harika bir cilt renginiz vardır ve yapacağınız makyaj hem çok daha farklı olacaktır hem de çok daha güzel duracaktır. Koyu teninizde bazı renkler güzel duracağı gibi bazı renkler uyumlu olmayacaktır. Dolayısıyla doğru renkleri, doğru malzemeleri seçmek önemli olacaktır. İşte karşınızda koyulaşan tenlerde en güzel duracak makyaj tüyoları!

Dudak makyajı ipuçları


Dudaklarınız yaz boyunca güneş ışınlarının ve sıcaklığın etkisiyle kurumaya başlar. Dolayısıyla dudak makyajının birinci kuralı aslında dudak bakımıdır. Yaz boyunca dudaklarınızı bol bol nemlendirmenizi tavsiye ederiz. Teninizin bronzlaşması da dudak makyajının en keyifli yanını ortaya çıkaracaktır: Cesur ve göz alıcı renkler! Dudaklarınızı kırmızı, turuncu ve mercan tonlarında rujlar ile vurgulamaktan çekinmeyin. Gözlerinizde ve yanaklarınızda aşırı renklendirmeye kaçmayın, makyajınızın genelini basit ve doğal tutun; dudakları vurgulayın yeter!

Bronz yanaklara makyaj


Yanaklarınızı bronzlaştırıcı pudra ile vurgulamak en ideali olacaktır. Aynı zamanda hafif pembe allık uygulamaları da bronz tene makyaj konusunda harika olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken şey, bronz tende açık pembe tonlarının kaybolma ihtimali olduğundan, daha koyu tonlarda pembe allıklar kullanmanız olacaktır. Yaz sıcaklarında doku olarak da toz allık yerine krem allık modellerinden tercih etmenizi öneririz. Mercan tonlarında allıklarla elmacık kemiklerinizi vurgulamak da hoş bir detay olacaktır.

Göz makyajı ipuçları


Teniniz bronzlaştığında bakışlarınız makyajsız bile harika bir görünüme sahip olacaktır. Ama yine de onları daha etkileyici bir hale sokabilirsiniz. Bunun için siyah göz kalemi , eyeliner ve maskara yeterli olacaktır. Ama bu benim için çok sade diyorsanız en ideali altın tonlarında göz farları olacaktır. Cildiniz artık koyu bir renge dönüştüğü için mavi, yeşil, koyu pembe gibi karanlık etki yaratabilecek tonlardan sakınmanızı öneririz. Renkli görünümler elde etmek istiyorsanız gözlerin dış köşesine doğru daha koyu tonda bir far uygulaması, iç köşesine doğru ise açık bir gölge uygulaması yapabilirsiniz.

Aydınlatıcı efekti

Bronz teninize son bir dokunuş yapmak istiyorsanız aydınlatıcınızı hazırlayın. Teninize adeta güneşin ışıltısını taşıyarak bronz cildinize ekstra vurgular katmak istiyorsanız özellikle elmacık kemikleri, dudakların üstü ve burun gibi bölgelere aydınlatıcı uygulaması yapmanızı öneririz. Bu şekilde teninizde harika bir ışıltı oluşacaktır.