Konturu Bırak, Doğallığa Bak!

Konturu Bırak, Doğallığa Bak!

95683
main

Son zamanlarda makyaj uygulamalarının gözdesi olan tüm o konturlama, vurgulama, gölgelendirme, aydınlatma ve daha nice makyaj tekniğini bir yana bırakıp, oyumuzu doğal güzelliğe vermek için bir nedenimiz daha var: 2016-17 Sonbahar-Kış sezonunun başlıca trendleri arasında yer alması.

stella-mccartney

Amaç: Duru makyaj. Araçlar: Ten renginizle uyumlu şeftali veya pembe tonlarında allık, renkli dudak balmı, balsamı ya da parlatıcısı, üçüncü ve son olarak da maskara. Önce allığı güneşte veya utandığınızda ilk kızaran bölgeleri renklendirecek şekilde yanaklarınıza dağıtın, ardından dudaklarınıza doğal bir parlaklık katın ve son noktayı kirpiklerinizi belirginleştirerek koyun. Bu görünümü doğallığını bozmadan kusursuzlaştırmak için ince dokulu likit primer, perfector ve fondötenlerden faydalanabilirsiniz.

Fotoğraf: Stella McCartney, Koton Beauty

Yazar Hakkında

Annesinin moda dergilerini karıştırarak büyüdü. Dergicilik kim bilir ne kadar zevkliydi. Üniversiteyi bitirdi, dergici oldu. Ardından kendine küçük bir yayıncılık şirketi kurdu. Daha da öncesinde iki harika çocuğu oldu. Bugün artık Anna Wintour’dan çok J. K. Rowling’e hayran. Yazarlık kim bilir ne kadar zevklidir…

İlgili Yazılar