Kontür Makyaj Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Kontür Makyaj Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

1489
main

Elmacık kemiklerinden şakaklara, burun kemiğinden alın ve gözlere; yüzünüzde harika gölge oyunları ile kontür makyaj uygulamaya ne dersiniz? Detaylar bu yazımızda!

Yüzünüzü hayalinizdeki gibi şekillendirmek ve yüzünüzdeki en güzel detayları gölge oyunları ile vurgulamak kontür makyajın temelinde yatan özellikler… Elmacık kemiklerinden şakaklara, burundan alna, yüzünüzde yaratacağınız gölgeler ile harika bir kontür makyaj yapmak için bu yazımızda tüyoları bulabilirsiniz.

1. Malzemelerinizi hazırlayın

Bu makyajın en önemli adımı, doğru kontür makyaj ürünleri kullanıyor olmaktır. Öncelikle açılı bir bronzlaştırıcı fırçası, yoğun ve kabarık bir toz fırçası ve gölge fırçası olmazsa olmazlar arasında. Ardından kontür pudranızı seçin. Renk ve tutarlılık önemli olacağından teninize en uygun tonu bulun.

2. Elmacık kemiklerini belirginleştirin

Tüm kontür makyaj teknikleri arasında en önemlisi elmacık kemiklerine yapılacak olan uygulamadır. Açılı bronzlaştırıcı fırçanızı kontür pudranıza daldırın ve hafifçe vurarak fazlalıklarla vedalaşın. Dudaklarınızı büzün ki yanağınızda oluşan oyuk size uygulama yapacağınız alanı göstersin. İçbükey hareketlerle bu oyuğa toz pudranızı uygulayın. Dıştan içe gölgelendirme yapmayı unutmayın.

3. Alın bölgesine gölge kazandırın

Alnınıza yapacağınız bu şekillendirme, makyajınızın tutarlı olmasını sağlayacaktır. Açılı fırça yardımıyla saç çizginiz boyunca alnınızın üstüne ve yanlara doğru kontür pudranızı uygulayın. Sert kenarları kabarık fırça yardımıyla dağıtın.

4. Burnunuzu belirginleştirin

Birkaç fırça darbesi ile burnunuzu olduğundan çok daha ince ve düzgün gösterebilirsiniz. Bunun için far fırçası kullanın. Burun köprüsünün her iki yanına kontür pudrasını uygulayın. Burnunuzun üçte birine uygulama yapacak şekilde dağılım sağlayın.

Bunu da okuyun: 2017 Sonbahar Makyajında Öne Çıkan Trendler
Bu sezon göz makyajında hangi trendler ön planda? Dudaklarda matlık mı yoksa parlaklık mı başrolde? Gece makyajında yeni ilham kaynakları neler? Hepsi bu yazımızda!

5. Gözlerde illüzyon yaratın

İyi bir kontür makyaj seti ve doğru bir uygulama ile gözlerinizin yorgunluğuyla vedalaşabilir hatta kaşlarınızı daha kalkık hale bile getirebilirsiniz. Parmağınız yardımıyla göz yuvanızın yerini bulun ve kontür makyaj uygulamasını bu yuva üzerinde yoğunlaştırın. Gözünüzün kırışık kısmına toz pudrayı uygulamıyor olmaya özen gösterin. Aynı cam silecekleri hareketi gibi, pudrayı ileri geri şekilde bu alana uyguluyor olun.

6. Sıra şakaklarda

Şakaklar da aynı elmacık kemikleri gibi kontür makyajın önemli detayları arasındadır. Kabarık fırçanızı kontür tozuna daldırın ve yine birkaç hafif vuruş ile fazlalıklardan arının. Şakaklarınızdan saç çizgilerine doğru uygulama yapın.

7. Son olarak çeneye dokunuş

Yüzünüzü daha ince göstermek için çenenizde yaratacağınız illüzyon önemlidir! Açılı makyaj fırçası ile kontür pudrasını çenenizin altına uygulayın. Çenenizin üstüne bulaşmamasına özen gösterin. Boynunuzdan aşağı doğru uygulama yapın ve çenenizin altında harika bir gölge yaratın!

İlgili Yazılar