Kış Aylarına En Çok Yakışan Parfümler

Kış Aylarına En Çok Yakışan Parfümler

Sıcacık baharat notalarından kışlık odunsu notalara, en lezzetli kış aromalarından toprak noatalarına; kış ayları için en ideal kokular burada!

Nasıl ki yaz aylarına canpcanlı, taptaze meyve ve çiçek notaları yakışıyor, kış aylarında da toprak, odun, baharat gibi aromalardan seçim yapmakta fayda var. Vanilyadan paçuliye, vetiverden yanmış odun kokularına, amberden sandal ağacına, vanilyadan karamele, çikolatadan bademe, tarçından karanfile, kakuleden hindistan cevizine; kış aylarına en çok yakışan notalar ve bu notalar ile tasarlanmış parfümler karşınızda!

Deri ve toprak notaları

Ormanda uzun bir yürüyüşten sonra sıcacık bir ateş kokusu gibi… Duman, deri ve yanmış odun kokuları ile vetiver, paçuli gibi yağlar tam da bu kokuya bayılanlar için harika bir kış parfümünün gizli notaları arasında. Sedir ağacı gibi odunsu aromalar da bu tip kokuların bir diğer olmazsa olmazları.

Amber ve hafif odunsu notalar

Çok kaliteli bir şampanya ya da bitter çikolatanın hazzını kokuda yaşatabilen amber oldukça sofistike bir parfüm notası. Aynı zamanda benzoin, pudralı notalar ve laden gibi içeriklerle harikalar yaratabilir. Bu kategoriye sandal ağacı, kehribar gibi hafif odunsu notaları da ekliyoruz ve sizlere bu karışımlardan oluşan kış parfümlerini öneriyoruz.

Vanilya ve gurme notalar

Sizi parfüm dünyasının harika yenilebilir notaları ile Kış Harikalar Diyarı’na ışınlıyoruz! Karamel notaları, tatlı vanilya, çikolata aromaları, badem, süt notaları, kestane derken herhalde ağzınız epey sulanmıştır. İşte bunların bir de parfüm şişelerinin içinden etrafa koku açtığını hayal edin. Kalp atışlarınız hızlanıyor mu? O zaman bu kış parfümleri tam size göre demektir!

Sıcak baharatlar

Kış mevsiminin vazgeçilmez içkisi sıcak şarap ve ona eşlik eden aromalı bir yılbaşı mumu! İçinizi ısıtan bu karenin iki kahramanının kokularının parfümünüzde olması çok da uzak değil… İçeriğinde kakule, hindistan cevizi, tarçın, karanfil gibi aromalar barındıran; kışa yakışan baharatları teninize taşıyan bu kış parfüm seçenekleri kazaklarınızı mis kokutacak.

Kış enerjisi: Bergamot

Şu ana kadar okuduklarınız size hep çok mu ağır geldi? Kış demek illa odunlar ve baharatlar demek değil elbet. Daha canlı ve taze kokulardan hoşlananlar için başroldeki meyve önerimiz: Bergamot! Hem narenciye hazzını yaşatan hem de odunsu ve baharatlı bir his verebilen nadir meyvelerden olan bergamotun yanı sıra lavanta da kış ayları için parfüm seçiminizde yer alabilir.