Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bakışlarınızı önemli ölçüde etkileyecek, göz makyajınızın bambaşka bir hal almasını sağlayacak ve kirpiklerinizi olduğundan çok daha dolgun, kıvrık ve kalkık gösterecek kirpik lifting ve kirpik perması uygulamalarını daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Özellikle düz ve seyrek kirpikler için ideal yöntemler olarak bilinen kirpik lifting ve kirpik perması uygulamaları güzelliğine düşkün birçok kadının gündemindeki bakım işlemleri arasında… Biz de bu yazımızda iki uygulamayı mercek altına alalım dedik ve onlar hakkındaki detayları bir araya getirdik.

Kirpik lifting nedir?

Son zamanların en popüler güzellik trendlerinden biri olan kirpik liftingi kirpiklerde yaklaşık 3 ay sürecek şekilde kalıcı bir hacim, kalkıklık ve kıvrıklık yaratan bir işlemdir. Eğer kirpikleriniz düz ve seyrek ise sizin için ideal bir yöntem olan kirpik lifting uygulaması doğal kirpiklerin köklerine yapılır ve bunun için kirpik lifting seti almanız yeterli olacaktır.

Kirpik lifting nasıl uygulanır?

Kirpik lifting uygulamalarında genellikle ilk adım olarak kirpik çizgilerine silikon pedler yapıştırılıyor ve ardından kirpikler bir bir geriye doğru taranarak yapıştırılıyor. Kirpiklerin kıvrık hallerini korumak için bazı solüsyon ve jel uygulamaları yapılıyor ve bazı lash lift uygulamalarında kirpikler kirpik bigudilerine sarılıyor. Önemli olan, kirpiklerin tek tek ayrılmış olması ve doğru bekletilme sürelerine uyum sağlanması oluyor. Birkaç farklı uygulamanın tamamlanmasıyla birlikte lash lifting uygulaması totalde bir saate yakın bir vakit alıyor.

Bu uygulama nihayetinde kimyasal bir uygulama olduğu için kurallara dikkat etmek çok önemli. Öncelikle hijyen koşullarını sağlamak birinci kural olmalı. Makyajınızı iyice temizlemiş olmalısınız ve gözlerinizde alerjik ve enfeksiyon durumları varsa uzmanlara danışmadan uygulamamalısınız.

Kirpik perması nedir?

Kirpik perması uygulaması da kirpik liftinge çok benzer, dolayısıyla ikisinin karıştırılma ihtimalleri çok yüksektir. Aynı şekilde kıvırma etkisi vardır ama bu etkiyi çok daha baskın bir şekilde sağladığından özelikle kıvrık kirpikler isteyenler için idealdir.

Kirpik perması nasıl uygulanır?

Kirpik perması da aynı kirpik lifting gibi uygulanır. Ondan farkı, kirpik bigudisinin daha farklı olmasıdır. Kirpik permasında kirpikler çok daha fazla kıvrılır ve bu kıvrım görünümü özellikle kirpiklerin uç kısımlarında belirgindir. Kirpik liftingi kıvırmadan ziyade kalkık görünüm yaratmasıyla bilinir.