Kendin Yap: Güzellik Sepetleri

Kendin Yap: Güzellik Sepetleri

Kozmetikten cilt bakımına yakınlarınızın her türlü güzellik ihtiyacını karşılayacak olan bakım ürünlerini ellerinizle yaptığınız sepetler içinde hediye etmeye ne dersiniz?

Kişisel bakımına ve güzelliğine özen gösteren bütün kadın ve erkeklerin belki de en çok işine yarayacak olan hediyelerden biri bakım ürünleri. Peki, yakınınıza yeni yıl hediyesi olarak bir güzellik sepeti hazırlamaya ne dersiniz? Tıraş sonrası bakımdan el-ayak bakımına, cildi arındırıcı özelliği olan ürünlerden makyaj malzemelerine en güzel hediye sepeti alternatiflerini burada bulabilirsiniz.

Makyaj seti

Güzelliğine ve bakımına önem veren bir kadının gönlünü fethetmek istiyorsanız, ona yılbaşında içinde çeşitli kozmetik ürünler bulunan harika bir sepet hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ürünleri almadan önce biraz dedektifçilik oynamak. Çünkü söz konusu makyaj olduğunda kullanılan markalardan ten rengine birçok faktör devreye giriyor ve haliyle birinde harika duran bir ürün diğerinde hayal kırıklığıyla sonuçlanabiliyor. Hediyeyi alacağınız kişinin makyaj çantası size ipuçları verir, bunu değerlendirin ve edindiğiniz tüyolarla ona en güzel sepeti hazırlayın. Konseptle uyumlu olması için hediye kutusunun üstüne bir ayna yapıştırabilir ve en güzel yeni yıl dileklerinizi bu aynaya bırakacağınız bir öpücük iziyle iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra hediye sepetini kişiye özel hale getirmek isterseniz, kutunun üstüne hediye edeceğiniz kişinin adını rengarenk kalemlerle yazabilirsiniz.

Sakal bakımı

Son yıllarda hipster akımının da etkisiyle sakal bırakmak erkekler arasında oldukça popüler oldu. Ancak çoğu zaman göz ardı edilen bir gerçek var ki sakalın tahmin edilenden daha çok bakım istediği. Düzenli olarak temizlenmesi, taranması ve yıkanması gerekir. Sakallarıyla övünen bir yakınınız varsa, ona özel bir bakım sepeti hazırlayabilirsiniz. Sakal bakım yağından özel şampuanına sizler için derlediğimiz ürünler arasından istediğinizi seçebilirsiniz, hoş kokulu bir parfüm de eklemeyi unutmayın. Bu ürünleri karton bir kutunun içine yerleştirebilir, kutunun üstüne de hipster stilini yansıtan bir gözlük ve sakal çizebilir ya da bunu renkli kraft kağıtlarıyla hazırlayıp kutunun üstüne yapıştırabilirsiniz.

Banyo seti

Kadın, erkek hiç fark etmez. Banyo kişisel bakımın en temel adımı. Birbirinden güzel kokulara sahip duş jelleri, şampuanlar, vücut yağları ve sabunlar aromaterapiyi deneyimlememizi sağlıyorlar. Duyularınızı harekete geçirip rahatlamanıza yardımcı olan banyo seanslarınıza seçtiğiniz birbirinden güzel ürünleri ekleyebilirsiniz. Hediyenizin sunumu içinse hasırdan bir sepet kullanın. İçine yumuşacık havlular da koymayı unutmayın.

Kadınlar için saç bakımı

Boyadan föne sürekli birçok işlemden geçen saçlarımız yıpranıyor ve gücünü kaybedebiliyor. Yakınınıza saç bakımı ritüelini gerçekleştirebileceği ürünlerden alabilirsiniz. Saç derisini besleyen bakım yağlarından özel saç maskelerine güzel bir sepet hazırlayın. Ancak hediye alacağınız kişinin saç tipinin kuru mu, yağlı mı olduğunu öğrenin ki ürünleri seçerken nokta atışı yapabilin. Hediye kutusunun üstüne yünlerden saç yapıp sevimli bir surat çizebilirsiniz.

Erkekler için saç bakımı

Erkeklerin belki de en büyük kabuslarından biri saç dökülmesi . Hem bunu önleyecek besleyici ve onarıcı saç bakım yağlarından alabilir hem de kepeklenmeyi önleyen özel şampuanları sepete ekleyebilirsiniz. Eğer yakınınız dolgun ve sağlıklı saçlara sahipse, saç şekillendirme ürünleri de oldukça işine yarayabilir. Lacivert renkteki bir kutuyu ustura ya da makas gibi berber ürünleriyle süsleyebilirsiniz.

Cilt bakımı

Hasırdan yapılmış bir kutu, cilt bakımı ürünlerini hediye etmenin en tatlı yollarından biri olabilir. Kutunun üstüne lavanta dalları koyup koyu yeşil ve mor renklerdeki kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Kutunun içine cilt bakımının olmazsa olmazlarından nemlendirici krem , arındırıcı maske, anti-aging ürünler ve güzel bir parfüm koymayı unutmayın.