Kaşları Doldururken Yapılan 5 Hata

Kaşları Doldururken Yapılan 5 Hata

13642

Yanlış ürün seçiminden doğru tonu kullanmamaya, aşırıya kaçmaktan bakım kısmını atlamaya; kaş makyajında yapmamamız gereken 5 hata bu yazımızda!

Düzgün, dolgun, bakımlı ve tam da olması gerektiği gibi duran kaşlar, bir kadının ifadesini önemli ölçüde etkileyecek güçtedir. Bizler kaş makyajı uygularken bazı hatalarla bu görünümü tam tersine çevirebilir ve tüm göz makyajımızı bozabiliriz. Dolayısıyla bu hataları bilmemiz ve kaşları doldururken bu hatalara yenik düşmememiz oldukça önemlidir. İşte karşınızda kaşları doldururken yapılan 5 hata…

1. Yanlış ürün tipi kullanımı

Kaş makyajının en önemli kısımlarından biri olan kaş doldurma için birbirinden farklı ürünler karşımıza çıkar. Far, kalem, jel gibi farklı yapılarda kaş makyajı ürünlerinden sizin için en doğru olanı bulmanız önemlidir. Kaşları seyrek olanlar ve doldurma konusunda yeniler için en ideal ürün, pudra formunda olanlardır. Pudra formundaki kaş farı gibi ürünler, kalemlere oranla çok daha yumuşak ve doğal bir görünüm yaratacaklardır. Kaş kalemleri ise az miktarda kıl kaybı olanlar için idealdir. Jel formunda kaş ürünleri de kaşları dolgun olan ama daha düzgün bir görünüm yaratmak isteyenler için uygun ürünlerdir.

2. Yanlış ton seçimi

Kaş rötuşu konusunda yapılan en büyük hatalardan biri de seçtiğiniz ürünün rengi ve tonunu doğru seçmemektir. Uzmanlar, saç renginizden daha açık bir tonu seçmeyi önerirler, çünkü saçınızdan koyu tonda bir kaş doldurma ürünü kullandığınızda makyajınız çok daha sert ve zorlanmış duracaktır. Eğer saçlarınız koyu kahverengi ise orta ve hafif tonlarda kahverengi pudra seçin. Eğer sarışın ya da kızılsanız köstebek ya da koyu sarı tonlarını tercih edin.

3. Fırça uygulamasında fazlaya kaçma

Kaş doldurmak üzere makyaj yapanların başına gelen en büyük hatalardan biri de ürünü kullanırken aşırıya kaçmaktır. Örneğin kaş farı kullanırken fırçanıza fazla miktarda dökmek ya da birkaç kat kaş rimeli uygulamak gibi aşırıya kaçma durumlarına makyajınız hem profesyonel hem doğal durmayacaktır.

Bunu da okuyun: Yüz Tipine Göre Kaş Şekillendirme Rehberi
Farklı kavislerden düz kaşlara; sizin yüz tipiniz için en uygun kaş şeklinin hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımızdan ipuçlarını alabilirsiniz!

4. Bakım yapmadan makyaj yapma

Kaş makyajında karşımıza çıkabilecek en temel sorunlardan biri de hazırlık yapmadan doldurma işine girmektir. Yani öncelikle kaşları almak, kısaltarak şekillendirmek ve taramak; ardından far, rimel, kalem gibi ürünlerle makyajını yapmak gerekir.

5. Mükemmeli hedeflemek

Kaşlarınız her zaman mükemmel olamaz, bunu unutmayın! Kaş doldurma gibi kaş makyajı uygulamalarında başarısızlık, doğallıktan uzaklaşmayla başlar. Elbette ki düzgün, dolgun kaşlar harika bir seçenektir fakat doğal görünümlü kaşların ifadenizi dahi değiştirdiğini unutmayın. Dolayısıyla kaş makyajı yaparken mükemmel kaşları hedeflemek yerine kendinizi iyi hissettiğiniz, size en yakın olan kaş görünümlerine yaklaşmaya çalışın.