Her Erkeğin Bilmesi Gereken 7 Bakım İpucu

Her Erkeğin Bilmesi Gereken 7 Bakım İpucu

790
main

Tıraş kesiklerini onarmaktan deodorantın şaşırtıcı kullanımlarına, spor çantanızın ter kokmamasından tıraş makinenizin ömrünü uzatmaya; her erkeğin bilmesi gereken bakım ipuçları burada!

Dikkat dikkat! Bu yazıda okuyacağınız bakım ipuçları erkeklerin bakım keyfine fayda katacak…

1. Tıraş kremi kullanarak cilt tahrişinden kaçının

Sakalınıza vereceğiniz şekil ne olursa olsun, öncesinde mutlaka yapmanız gereken bir şey var! Tıraşa başlamadan önce tıraş kremini cildinize uygulayın ve 5 dakika bekleyin. Böylece tıraş sonrası ciltte oluşan kızarıklıklar ve tahrişler önlenmiş olacak.

2. Tıraş kesiklerini onarmak için dudak balmı kullanın

Birçok erkeğin muzdarip olduğu şeylerden biri de tıraş sonrası kesikler meselesidir. Bununla mücadele etmek için size pratik bir tüyomuz var. Bir tutam dudak balmını parmağınızın ucuna alın ve tıraş kesiği yaralarınızın üzerine sürün. Balmumu dokusu ile kesikleri kapatacak ve hızlı bir şekilde kan pıhtısı oluşturmaya yardımcı olacaktır.

3. Deodorant kullanarak ayakkabı vurmalarını önleyin

Yanlış duymadınız. Deodorant sadece koltuk altlarında ter önlemek için kullanılmaz. Yeni aldığınız bir ayakkabının ayağı vurmaması için onu giymeden önce ayağınızın topuk gibi vuran kısımlarına deodorant sıkın. Bu şekilde ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça hareket eder ve su toplamasını önlemiş olursunuz.

4. Spor çantanıza güzel kokulu bir katı sabun atın

Her spor yapan erkek bilir ki spor çantasındaki ter kokusunun önüne geçmek çok zordur. Aslında değildir! Spor çantanıza koyacağınız güzel kokulu bir katı sabun, ter kokusunu etkisiz hale getirecektir. Bir sabun yetmiyorsa sayıyı arttırabilirsiniz!

Bunu da okuyun: Erkeklerin Tıraş Olurken Yaptığı 4 Hata
Erkekler için evde tıraş olmak hiç de hafife alınacak bir konu değil! Peki sonucun hüsran olmaması için nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor muydunuz?

5. Kötü nefes kokusuna karşı maydanoz çiğneyin

Romantik bir yemek programı ya da önemli bir toplantı öncesi işinize çok yarayacak bir tüyo ile karşınızdayız! Yediğiniz yemeklerden sigaraya; nefesinizin kötü kokmasına neden olan etkenleri ortadan kaldırmak için bir tutam maydanozu çiğneyin ve ağzınızı iyice suyla durulayın. İçindeki enzimler ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

6. Tıraş makinenizi kurutarak ömrünü uzatın

Bu ipucu ile tıraş makinesinin ömrünü uzatmak mümkün! Her kesim sonrasında tıraş makinenizi saç kurutma makinesi ile kuruttuğunuzda, cihazı paslanmaya ve bıçakları da kalıntı birikimine karşı önlemiş olacaksınız. Dolayısıyla tıraş makinenizin ömrü de uzamış olacak.

7. Tırnaklarınızı banyo sonrası, yumuşakken kesin

Söz konusu tırnaklar olduğunda su en iyi dosttur! Tırnaklar suyu emer ve iyice yumuşar. Dolayısıyla çok daha esnek olacaklar için kesim için en ideal hale gelirler. Siz de tırnaklarınızı kesmek için her zaman banyo sonrasını tercih edin.