Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi?

Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi?

6956

Ünlülerden ilham aldık ve ten renginiz için en ideal saç rengini bulmanızı sağladık. İşte ipuçları!

Kendinize yepyeni bir saç rengi seçerken en dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi saç renginin cilt renginizle olan uyumudur. Bunun için öncelikle kendi cilt tonunuzun hangi kategoriye girdiğini, ardından o kategori için hangi saç renklerinin uygun olduğunu bulmanız gerekir. Tüm bu detayları ve “ hangi ten rengine hangi saç rengi gider?” sorusunun yanıtlarını sizler için bir araya getirdik.

Öncelikle cilt alt tonlarını tanıyın

Cilt alt tonları sıcak ve soğuk olmak üzere ikiye ayrılır. Cilt tonlarını da bu cilt alt tonları ile ikiye ayırdığımızdan, öncelikle cilt alt tonlarını tanımamızda fayda vardır.

Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar genelde Jennifer Lopez’in cilt rengine benzer. Gözler muhtemelen yeşil, ela, kahverengidir. Size en çok mercan, terrakota kırmızısı, çikolata kahvesi tonlarında rujlar yakışır. En iyi taşıdığınız mücevherler ise altındır.

Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar için örnek Amy Adams olabilir. Gözleriniz muhtemelen mavi, yeşil, lacivert gibi renklidir. Pembe ve mercan tonlarındaki rujlar size yakışır ve üzerinizde en iyi gümüş mücevherleri taşırsınız.

Açık cilt tonları

Cildiniz ne kadar açık tonlarda ise, saçlarınızda o kadar soluk renklere yönelmenizde fayda vardır. Elizabeth Olsen gibi sıcak cilt alt tonlarına sahip bir açık tenliyseniz karamel tonları, bal sarısı gibi saç renkleri sizin için ideal olacaktır. Çünkü bu renkler cildinizde hafif bir ışıltı efekti yaratacaktır. Eğer Julianne Hough gibi soğuk alt tonlara sahip bir açık tenli iseniz platin sarısı, şampanya sarısı gibi saç rengi sizin için uygundur demektir.

Bunu da okuyun: İnce Telli Saçlara Özel Bakım Tüyoları
İnce telli saçları güçlendirecek, daha sağlıklı hale getirecek ve saçlarınıza hacim kazandıracak bakım ipuçları burada!

Orta cilt tonları

Orta renk cilde sahip olanlar çok çeşitli saç renklerini taşıyamaz fakat aynı zamanda yüksek kontrastlar için harika bir zemin sağlar. Cameron Diaz gibi soğuk alt tonuna sahip orta renk ciltliler için en ideal saç renkleri küllü sarı, kum sarısı, ceviz kahvesi gibi tonlardır. Mandy Moore gibi sıcak alt tona sahip orta renk ciltleri için en ideal saç renkleri ise altın karamel ve bakırdır.

Koyu cilt tonları

Buradaki örneğimiz Beyoncé olacak. Onun gibi sıcak alt tonlara sahip bir koyu tenli iseniz kahverengi, maun, karamel tonları gibi saç renkleri sizde çok güzel duracaktır ve cildinizdeki şeftali tonunu ortaya çıkaracaktır.