Hangi Saç Tipi İçin Hangi Saç Fırçası?

Hangi Saç Tipi İçin Hangi Saç Fırçası?

Bize saç tipinizi söyleyin, size en uygun saç fırçasını söyleyelim!

Saçlarınızın kesimi de, saç tellerinizin inceliği de, saç tipiniz de saç bakımı konusunda atacağınız her adım açısından önemlidir. Bu adımlardan en sık atılanı da saçları taramak olduğundan, bugün saç fırçaları konusuna değinelim dedik. Hangi saç tipi için hangi saç fırçası modelinin ideal olduğunu öğrenmek istiyorsanız sizleri aşağıya alalım.

Metal tabanlı yuvarlak saç fırçaları

Genelde kuaförlerde bol bol gördüğümüz, tabanı metal olan ve ince dişlerinden çıkan sık fırçalar sayesinde saçlarda pürüzsüz bir görünüm yaratan bu saç fırçaları hemen her saç tipi için uygundur. Sadece çok ince telli saçlar için rahat bir kullanım sunmayabilir. Özellikle saçlarınızda kusursuz bir at kuyruğu ya da topuz modeli yaratmak istiyorsanız bu saç fırçaları tam size göre demektir.

Son yıllarda çok moda: Teezer fırçalar

Bu plastik tarak modelleri özellikle ince telli ve kuru saçlar için idealdir, çünkü plastik dişli fırçaları saçlara dolgunluk vermektedir. Bu şekilde saçlarına hacim kazandırmak isteyen herkesin keyifle kullanabileceği teezer fırçalar aynı zamanda saç diplerine masaj yapma özelliğine de sahiptir.

Ahşap yuvarlak fön fırçaları

Genellikle fön çekerken kullanmaya alışkın olduğumuz bu saç fırçası modelleri saçlarda hem doğal hem de pürüzsüz bir görünüm yaratma kabiliyetine sahip. Hemen hemen her saç tipi için uygun olan, hatta en zor saç tipine dahi şekil kazandırmakta zorlandırmayan bu yuvarlak fön fırçalarını kullanırken nemli saçlara uygulama yapmanızı öneririz.

Yüzeyi geniş olan dikdörtgen saç fırçaları

Özellikle dalgalı ve/veya kıvırcık, ince telli saçlar için harika bir öneri ile karşınızdayız. Genelde dikdörtgen formda tasarlanan ve geniş bir yüzeye sahip bu saç fırçası modelleri saçların kabarmasını önlediği ve saçları kolayca açma özelliğine sahip olduğu için bu saç tipleri için ideal bir kullanım sunar.

Denman saç fırçaları

Şimdi de sizlere saç kesimine göre bir öneri sunuyoruz. Denman saç fırçaları özellikle bob gibi küt ve kısa saç kesimine sahip olanlar için en ideal fırça modelleri arasındadır. Fön makinesi ile saçlarınıza şekil verirken en kolay ve kontrollü kullanımı denman fırçaları ile sağlayabilirsiniz.