Hangi Dudağa Hangi Ruj Rengi?

Hangi Dudağa Hangi Ruj Rengi?

3743

İnce dudakları daha dolgun göstermek, kalın dudakları ideal görünüme sokmak, ofis makyajında aşırıya kaçmamak, gece makyajında dengeyi yakalamak; hepsi hakkında tüyolar bu yazımızda!

Dudak tipiniz için doğru tonda rujları kullandığınızda dudaklarınız olduğundan çok daha dolgun ya da ideal dolgunlukta görünebilir. Peki ince dudaklar için ruj rengi hangileri olmalı ya da kalın dudaklılar hangi tonlardan ve dokulardan uzak durmalı? Ofise giderken hangi renk rujlar tercih edilmeli? Gece makyajında dengeler nasıl olmalı? Yanıtlar bu yazımızda!

İnce dudaklı kadınlar için ruj renkleri

Eğer ince dudaklılar için en ideal ruj rengini arıyorsanız size önerimiz şeftali ve soluk pembe renklerine yönelmeniz olacaktır. Aynı zamanda açık bej tonları ve yine açık turuncu tonları ince dudaklılarda kusursuz bir görünüm yaratacaktır. Bu renkler dudaklarınızı olduğundan daha geniş, daha dolgun gösterecektir.

Sizin sakınmanız gereken ruj renkleri ise koyu kırmızı, kırmızı ve kahverenginin koyu tonları olacaktır. Bu tonlar dudaklarınızı dolgun göstermeyecektir. Mat yerine ışıltılı parlatıcıları kullanmanız da dudaklarınızda boyut oyunları yaratmanızı sağlayacaktır.

Kalın dudaklı kadınlar için ruj renkleri

Sırada kalın dudaklar için ideal ruj renkleri var. Zaten olduğunca dolgun duran dudaklarınıza ışıltılarla daha da derinlik katmayın. Sizin yumuşak pembe, kırmızı, berry, bordo, kahverengi gibi renklerin mat tonlarına yönelmeniz ideal olacaktır. Uzak durmanız gereken dudak makyajı detayı ise dudak kalemi olacaktır!

Bunu da okuyun: 10 Adımda Dudaklarınızı Daha Dolgun Gösterin
Kusursuz dolgunlukta dudaklara sahip olmak için makyajınızda birkaç detaya dikkat etmeniz yeterli. “Bu detaylar nedir?” diye merak ediyorsanız, yanıtlar bu yazımızda!

Gündüz hangi renk rujlar tercih edilmeli?

Gündüz programlarınızda en ideali sıcak tonlarda ruj modelleri kullanmanız olacaktır. Şeftaliden pembeye, mercandan beje, yumuşacık tonlar gündüz stilinizle uyum sağlayacaktır. Çok koyu ve gotik görünümler gündüz için uygun olmayacaktır.

Gece hangi renk rujlar tercih edilmeli?

İnce dudaklı kadınlar için gece makyajında parlak kırmızı ve parıltılı pembe tonlarında rujlar ideal olacaktır. Gece makyajında ruj sürerken en çok dikkat edilmesi gereken detay göz ve dudak dengesidir. Eğer farınız simli ya da metalikse dudaklarınızda daha minimal ve pastel tonlara gitmenizde fayda vardır.

Ofis makyajında hangi renk rujlar tercih edilmeli?

Ofis makyajı için en büyük kurallardan biri hiçbir zaman aşırıya kaçmamaktır. Dolayısıyla dudaklarda da minimal görünümler ve çıplak tonlar ideal olacaktır. Fuşya, berry, pembe gibi canlı renklerin mat modellerini tercih edebilirsiniz. Ofis güzelliğinizde ışıltıdan uzak durmayı unutmayın!