Hangi Burca Hangi Parfüm?

Hangi Burca Hangi Parfüm?

3043
main

Yılbaşına sayılı günler kala, sevdiklerinize ne hediye alacağınız konusunda hala kararsızsanız en iyisi astrolojiden yardım alın. Her burcun baskın olan özelliğine notalarıyla uyum sağlayacak birbirinden güzel parfümleri keşfetmek için sizi aşağıya davet ediyor; eğer “Benim burçlarla aram iyi değil” diyorsanız da ‘Kış Parfümünü Nasıl Seçmeli, Nasıl Sürmeli?’ yazımızdan ilham almanızı öneriyoruz.

Ateş grubu burçları

Ateş grubu burçları
Bitmek bilmeyen enerjisi ve çalışkanlığıyla bilinen Koç burcu zorlukları kolayca kabullenebilir fakat dengesini kaybettiğinde görevlerini sürdürmekte sorun yaşayabilir. Dolayısıyla odaklanmasını kolaylaştıracak sedir ağacı gibi odunsu notalar ve ateşli ruhunu destekleyecek limon gibi kesin kokular onun olmazsa olmazları.

Önerimiz: Tepe notalarında nane ve limon, orta notalarında yasemin ve zambak, dip notalarında sedir ağacı ve kahverengi şeker olan Armani Acqua Di Gioia.

Güvenilir, sanatsal ve duygusal yönleriyle tanınan Boğa burcu hayatında denge olmadan yapamaz. Duyarlılığı, onu yaşamının her alanında uyuma teşvik eder. Dolayısıyla barışçıl doğasına yumuşak bir dokunuş yapacak gül ve duygusallığını tamamlayacak paçuli gibi kokular ona çok iyi gelecek.

Önerimiz: Tepe notalarında bergamot, greyfurt ve portakal, orta notalarında yasemin, güli litchi, dip notalarında misk, paçuli, vanilya ve vetiver olan Chanel Coco Mademoiselle.

Sosyalliğiyle öne çıkan İkizler burcu zeki ve eğlenceli olduğu kadar dedikodu ve abartıya kaçan tarafıyla da bilinir. Dolayısıyla onun bu iki farklı yönünü dengede tumasını sağlayacak lavanta ve hızı dinmeyen zihnini besleyecek bergamot, parfümünün kodları arasında.

Önerimiz: Tepe notalarında bergamot, portakal çiçeği ve lavanta, orta notalarında hindistan cevizi, zambak, erik ve tarçın, dip notalarında ise paçuli, deri ve amber bulunan Gucci Made To Measure.

Hava grubu burçları

Hava grubu burçları
Burçlar arasında en hassas ve duygusal olarak tanınan Yengeç burcu domestik yönüyle de karşımıza çıkar. Ay tarafından yönetilen Yengeç’ler, genelde gizemli ve derin bir kişiliğe sahiptir. Dolayısıyla gizemli yanlarına eşlik edecek amber ve domestik ruhlarını besleyecek sandal ağacı onun olmazsa olmazları.

Önerimiz: Tepe notasında amber, orta notasında sandal ağacı ve dip notasında yasemin olan Michael Kors Sexy Amber.

Lider ruhlu, iyimser ve romantik; burçlar dünyasının en güçlü karakterlerinden olan Aslan burcu aynı zamanda ilgi odağı olmayı da sever. Dolayısıyla ona kendisini güçlü hissettirecek turunç aromaları ve dikkatlerin üzerinde olmasını sağlayacak paçuli iyi gidecektir.

Önerimiz: Tepe notalarında Portakal çiçeği, pembe biber ve armut, orta notalarında yasemin ve kahve, dip notalarında paçuli, vanilya ve sedir ağacı olan YSL Black Opium.

Hem zihinsel hem bedensel olarak hassas olan Başak burcu aynı zamanda mükemmeliyetçi tarafıyla da gerginliğe müsait bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla onu en büyük ihtiyacı lavanta, papatya, zencefil ve ylang ylang gibi dinginleştirici özelliğe sahip kokulardır.

Önerimiz: Tepe notalarında lavanta, bergamot, ardıç ve selvi, orta notalarında vetiver, ylang ylang ve gül, dip notalarında musk, sandal ağacı, paçuli ve sedir olan Cerruti 1881.

Su grubu burçları

Su grubu burçları
Tanıştığı herkesle iyi geçinebilme özelliğiyle bilinen, doğal cazibesinde aşk ve sevgi saklı Terazi burcu aynı zamanda entelektüel yönüyle de tanınır. Ona kendini en iyi hissettirecek kokular arasında ise limonsu ve çiçeksi aromalar ile misk gibi yumuşak notalar yer alır.

Önerimiz: Tepe notasında bergamot ve çay, orta notasında gül, yasemin ve frezya; dip notasında misk ve paçuli ile Viktor & Rolf Flowerbomb.

Burçlar dünyasının en gizemli ve en seksi olanı Akrep burcu derin bir kişiliğe sahiptir. Ona en çok yakışacak kokular ise gizemiyle uyum sağlayacak oryantal ve afrodizyak etkisi yaratacak baharatlı notalardan oluşur.

Önerimiz: Tepe notasında mandalina ve pembe biber; orta notasında leylak, şeftali ve germanyum; dip notasında paçuli ve amber olan Gucci Guilty.

Maceracı kişiliğiyle seyahat ve spora yatkın Yay burcu özgürlüğüne düşkündür ve gittiği her ortama adapte olur. Dolayısıyla onlara en çok doğanın izlerini yoğunca taşıyacak yeşil bitkiler ve enerjilerini canlı tutacak limonsu kokular yakışır.

Önerimiz: Tepe notalarında limon ve kakule, orta notalarında çay ve gül, dip notalarında vetiver ve musk olan Voyage d’Hermes.

Toprak grubu burçları

Toprak grubu burçları
Azimli ve kararlı karakteriyle tanınan ama aynı zamanda cool görünüşünün duygusal bir çocuk yatan Oğlak burcu tutkularına da oldukça bağlıdır. Kendisini en çok odunsu, yosunsu ve çiçeksi kokuların içindeyke iyi hisseder ve geleneksel parfümlerden hoşlanır.

Önerimiz: Tepe notalarında kurutulmuş meyveler, orta notalarında gardenya ve tiare çiçekleri, dip notalarında ise misk, meşe yosunu, silhat ve deri olan Cartier La Panthère.

Özgür ruhlu, oyunu kendi kurallarıyla oynamayı seven ve inatçı taraflarıyla da bilinen Kova burcu birçok konuda idealisttir ve dostlarına çok bağlıdır. Dolayısıyla onlara parfüm seçerken bağımsız tarafına uyum sağlayacak taze içerikler ve kolay kolay herkesin üzerinde olmayacak eşsiz kokular bulmayı deneyin.

Önerimiz: Tepe notalarında bambu ve naşi; kalp notalarında lotus çiçeği; dip notalarında balsa ağacı olan Bvlgari Omnia Crystalline.

Hayal kurmayı seven ve burçlar dünyasının en derin kişilikleri olarak bilinen Balık burcu romantik yanlarıyla da öne çıkar. Onlara koku seçerken romantik ve gizemli yanlarına çok yakışacak baharatlar ve yasemin gibi çiçek kokularına yönelin.

Önerimiz: Tepe notalarında tarhun, lavanta, nane ve bergamot; orta notalarında kakule kakule, kimyon, yasemin ve tarçın; dip notalarında sandal ağacı, amber, vanilya ve sedir olan Jean Paul Gaultier Le Male.

İlgili Yazılar