Güzellik Meraklıları için 8 Film Önerisi

Güzellik Meraklıları için 8 Film Önerisi

859

Dönem makyajı karşısında büyülenmek, müzikallerin şaşalı saç modellerinden ilham almak veya ünlülerin güzellik dünyalarına şahit olmak… Bu 8 film önerimiz güzellik tutkunları için!

Makyaj ürünleri, saç aksesuarları ve ojeler; bir kadını en sevdiği oyuncaklar, en yakın dostları gibi. Bu filmler de bu tutkuya sahip her kadını mutlu edecek cinsten. Marie Antoinette’teki dönem makyajından efsanevi kuaför Vidal Sassoon’un hayatına, Cleopatra’daki Liz Taylor’un unutulmaz güzelliğinden Clueless’taki baştan aşağı değişim hikayesine; güzellik meraklıları için 8 film önerisi bu yazımızda…

1. Marie Antoinette

Sofia Coppola’nın 2006 yapımı filmi Fransa’nın ikonik kraliçesi Marie Antoinette’in hayatını anlatıyor. Özellikle pastel tonları hayatına katmayı seven, dönem görünümlerinden ilham alan makyaj meraklılarının mutlaka izlemesi gereken filmde capcanlı dudaklar ve belirgin tonlarda yanaklar nostaljik güzelliğin keyfini yaşatıyor.

2. Vidal Sassoon: The Movie

Dünyaca ünlü ikonik kuaförlerden Vidal Sassoon’u daha yakından tanımanızı, sektörün bir profesyonelinin hayatının içine girmenizi sağlıyor. Sassoon’un 1960’lı yıllarda yarattığı inanılmaz saç renkleri, geometrik saç kesimleri ve birbirinden ilham verici stilleri yakından izlemek, her güzellik meraklısını büyüleyecek!

3. Drop Dead Gorgeous

90 yapımı film, Amerika’da küçük bir kasabada yapılan güzellik yarışmasını konu alıyor. Brittany Murphy ve Kirsten Dunst’ın mükemmel oyunculuklarıyla renklenen film, bir güzellik yarışmasını kazanmak için neler neler yapılabileceğini ortaya koyuyor!

4. Breakfast at Tiffany’s

Saç ve makyaj tutkunları için film önerileri konusunda Breakfast at Tiffany’s olmazsa olmaz! Gelmiş geçmiş en güzel sinema ikonlarından olan Audrey Hepburn’un feminen stili ve klasik, elegan saç ve makyaj görünümleriyle adeta kült olmuş bu film, her kadının izlemesi gereken filmler arasında…

Bunu da okuyun: Parfüm Meraklılarını Parfüm Dışında Mutlu Edecek 5 Hediye
Parfüm tutkusu bambaşka bir şey! Bir parfüm tutkununu sadece kokularla değil, o kokuların hikayelerini taşıyan değerli hediyelerle de çok mutlu edebilirsiniz.

5. Chasing Beauty

Modellerin dünyasını yakından yansıtan bir belgesel olan Chasing Beauty, Vogue ve Glamour gibi her güzellik meraklısının da yakından takip ettiği moda dergilerinin çekimlerinde rol almanın nasıl bir şey olduğunu izleyiciye adeta yaşatıyor. Tabii ki dünyaca ünlü makyaj uzmanları bu filmin büyük kısmında karşımızdalar; dolayısıyla kaçırmamanızda fayda var!

6. Burlesque

Güzellik meraklıları için seyir keyfi yaşatan şeylerden biri de elbette ki müzikallerdir. Burlesque de makyaj ve saç konusunda listenin başlarında gelir. Christina Aguilera’nın Ali karakterinin bir burlesk dansçısı olma hayalleriyle renklenen filmde, birçoğu Cher’den ilham alınarak yaratılmış ışıl ışıl kıyafetler, bol hacimli saçlar , kalın ve çarpıcı makyajlar görmeye hazır olun.

7. Clueless

90’ların bir diğer efsane yapımıyla karşınzıdayız: Clueless. Söz konusu güzellik ve moda olduğunda akla gelen ilk kült filmlerden biri olan Clueless’ta Dionne’nin arkadaşı Tai’yi baştan yaratma macerası bize bol gardırop ve bol güzellik tüyosu veriyor. Tai’nin adım adım güzelleşmesini izlemek çok keyifli!

8. Cleopatra

Bu filmdeki neredeyse her kare, güzellik meraklılarının rüyası gibi… Liz Taylor’un Cleopatra görünümündeki siyah dramatik göz makyajını ve geometrik saç kesimlerini kim unutabilir ki?