Gözleri Daha Büyük Göstermek İçin 5 Makyaj Hilesi

Gözleri Daha Büyük Göstermek İçin 5 Makyaj Hilesi

7479
main

Kusursuz bakışlar için doğru bir göz makyajı kadar önemli olan bir diğer şey de gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleridir. Göz altlarınızı aydınlatmaktan kirpiklerinize dikkat edeceğiniz birkaç detaya, göz farları ile yapabileceğiniz birkaç uygulamadan göz pınarlarınızı aydınlatmaya; işte karşınızda gözleri iri gösteren makyaj hileleri!

Göz altlarını aydınlatın


Göz altlarınızdaki koyu halkalar gözlerinizin olduğundan küçük görünmesine neden olur. Dolayısıyla gözleri daha büyük göstermek için ilk adım, göz altı morluklarına çözüm yaratmak olacaktır. Göz Altı Makyajı: 6 Adımda Halkalara Elveda yazımızı okuyarak bu konudaki önerilerimize göz atabilirsiniz. Ardından doğru bir kapatıcı ile göz altlarını aydınlatma uygulamasını yapabilirsiniz. Cilt renginizden bir ton açık kapatıcı bu işlem için ideal olacaktır. Kapatıcınızı parmak uçlarınız ya da sünger yardımıyla, hafif dokunuşlarla göz altına ve çevresine uygulayın.

Gözlerin üst kısmına vurgu


Kirpiklerinize vurgu yapmak ve gözlerinizi çerçevelemek için üst kirpiklerinizin diplerinden siyah likit eyeliner uygulayın. Kusursuz bir şekilde eyeliner sürme tekniği için göz kapağınızın üzerine belirli aralıklarda noktalar koyabilirsiniz. Bu noktaları yavaşça birleştirerek çizgiyi oluşturabilirsiniz. İkinci kez çizginin üzerinden geçtiğinizde eyeliner makyajınız ideal çizgide olacaktır. Eyeliner çekerken yukarı doğru kuyruk yapmanız da gözlerin daha büyük görünmesi için yardımcı olacaktır.

Kirpikleri kıvırın


Makyaj yaparken gözleri olduğundan büyük göstermek için kirpikler oldukça önemli. Kirpikleriniz düz olduğunda göz çevrenize gölgesi düşecek ve gözleriniz daha küçük görünecektir. Fakat her kadının makyaj çantasında bulunması gereken kirpik kıvırıcılardan edindiğinizde, kirpiklerinizi kusursuz bir şekilde kıvırabilecek ve gözlerinizi olduğundan çok daha büyük gösterebileceksiniz. Bu işlem için sadece 20 saniye ayırmanız yeterli!

Bunu da okuyun: Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı?
En az cildimizin geneli kadar özen göstermemiz gereken bir bölge de göz çevremiz. İşte bu özel bakımın püf noktaları!

Kahverengi far hilesi


Makyaj hileleriyle gözleri daha iri göstermek için yapabileceğiniz bir diğer uygulama da kahverengi far ile yapılır. Göz kapaklarınızın katlanma bölgelerinin biraz üstlerine doğru kahverengi far uygulayın. Kahverengi farınızı mat tonlardan seçmenizde fayda var. Tüy yapılı far fırçası ile dış ve orta alanlara yapacağınız uygulama ve bu uygulamayı doğru bir şekilde dağıtma sayesinde göz kapaklarınız daha kalkık duracak; böylece gözleriniz olduğundan büyük göstereceksiniz.

Göz pınarlarını aydınlatma


Gözleri büyük göstermek için yapabileceğiniz bir diğer makyaj hilesi de göz pınarlarınıza yapacağınız uygulamadır. Toz yapılı aydınlatıcıyı göz pınarlarınıza hafifçe uygulayın. Eğer aydınlatıcınız yoksa bunu beyaz ya da bej tonlarında far ile de yapabilirsiniz.