Evde Kendine Masaj Yapmak İsteyenlere İhtiyaç Listesi

Evde Kendine Masaj Yapmak İsteyenlere İhtiyaç Listesi

1739
main

Sizin için seçtiğimiz bu masaj aletleri ve evinizde yaratabileceğiniz SPA ortamı için ihtiyacınız olacak malzemeler ile kendi kendinize masaj yapmanın tadını çıkarın!

Tabii ki SPA salonlarına gidip masaj yaptırmanın keyfi paha biçilemez. Ama ev tipi masaj aletleri ile evde herhangi birine ihtiyaç duymadan dahi masaj uygulaması yapabilirsiniz. İşte boyundan kafaya, ayaktan sırta, masaj minderlerinden evde SPA ortamı yaratmak için gerekli malzemelere; kendine masaj yapmak isteyenler için ihtiyaç listesini okumaya hazır olun!

Boyun masajı için

Özellikle tüm gün bilgisayar başında geçirilen vakitler en çok boyun ağrılarına neden olur. Kendinize düzenli bir şekilde uygulayacağınız boyun masajı ise bu ağrıların önüne geçmenize yardım eder.

Bunun için seçtiklerimiz arasında kızılötesi ısıtma özelliğine sahip Shiatsu boyun masaj yastığı var. Gerçek yoğurmalı boyun masajı yapma etkisine sahip bu alet, aynı insan parmaklarının hareketini yapıyor ve ısıtması ile de rahatlama yaratıyor. Bir diğer olmazsa olmaz ürün ise Beurer’den. Rahatlama için derin etkili ve güçlü tapotman masajı uygulayan boyun masajı aleti omuz ve ense bölgesindeki kasları kolayca gevşetiyor. Bir diğer kumandalı ve pilli boyun masajı cihazı ise elektromanyetik masaj ve kızılötesi özelliği ile rahatlama yaratıyor.

Baş masajı için

Bir insan için en rahatlatıcı şeylerden biri de baş bölgesine yapılacak olan masajdır. Tüm günün gerginliğini taşıyan yüzünüze ve kimi zaman ağrı yapan başınıza uygulayacağınız masajlar için son derece pratik ürünler var.

Sizin için seçtiğimiz kafa masajı aletleri arasında Nordmende’nin kafa, baş, ense ve şakaklara özel dinlendirme aleti var. İnsan kafasına uygun ergonomik tasarımıyla karşımıza çıkan bu alet, akupunktur noktalarına masaj yapıyor. 8 çeşit ayarlanabilir masaj yoğunluğuna sahip. Eğer çok daha basit bir baş masajı istiyorsanız Bokoma’nın uçları topçuklu masaj aleti sizin için biçilmiş kaftan! Başınızın üzerindeki tüm sinirleri uyararak büyük bir rahatlama hissi veren bu alet, kan dolaşımını artırarak vücudun endorfin salgılamasını da sağlıyor. Son olarak Isee’nin göz ve şakak masajı için geliştirdiği bir alet ile karşınızdayız! Gözünüze takarak farklı titreşim seviyeleri ve ısıyla göz çevresindeki oksijenin artırılması gibi özellikleriyle kusursuz bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Ayak masajı için

Vücudumuzun tüm sinirleri ayak altında toplanır. Dolayısıyla refleksoloji bilimiyle de tanınan ayak masajı, bedeninizin tamamı için önem kazanır. Her evde mutlaka bir ayak masajı aleti olmalı ve bu masaj sağlıklı yaşam rutininizin bir parçası olmalı.

Sizin için seçtiğimiz ayak masaj aletleri arasında Sinbo’nun Foot Spa birinci sırada. Sudan gelen ferahlık duygusu ile birlikte 3 farklı titreşim sunan aletin size yaşatacağı rahatlığı tahmin dahi edemezsiniz! Ya da kendinize bir ahşap ayak masaj aleti alabilir ve refleksoloji etkisi yaratabilirsiniz. Çıkıntıları ile ayak altındaki sinirlerin rahatlamasını sağlayan bu alet, hem günün stresini atmanıza hem de sağlık kazanmanıza yardımcı olur. Son olarak Beurer’in ısıtıcılı ayak masajı aleti özellikle kış ayları için ideal bir yatırım olabilir!

Bunu da okuyun: Kimse Size Yapmıyorsa Kendiniz Yapın: Yüz Masajı

Kendi kendinize yüz masajı yapabilir misiniz? Uygulayacağınız hareketler basit, ayıracağınız süre birkaç dakika, elde edeceğiniz sonuç daha canlı, diri ve aydınlık bir ciltse, neden olmasın?

Sırt masajı için

Günümüz modern insanının en çok şikayetçi olduğu şeylerden biri de sırt ağrılarıdır. Dolayısıyla sırt masajı uygulamaları da en çok tercih edilenler arasındadır. İster birinden destek alarak ister kendi kendinize yapabileceğiniz bazı sırt masajları ile rahatlama yaşayabilirsiniz.

Kendi kendinize kolayca sırt masajı yapabilmeniz için sırt masaj lifleri olmazsa olmazınız! Agave bitkisinin etli yapraklarından tasarlanan bu banyo lifleri, hem iki elinizle tutarak kolayca sırt masajı yapmanızı hem de peeling bakımı sağlar. Klasik masajlardan biri olan ahşap sırt masaj aletleri de her evde bulunması gerekenler arasında. Son olarak Beurer’in kızılötesi ısılı Shiatsu masaj aleti de profesyonel tasarımı ile hem sırtınıza hem bütün vücudunuza güzel bir masaj yapmanızı sağlayacak!

Masaj minderleri

İşi kökten çözmeye ve masajı hayatınızın vazgeçilmez bir parçasına dönüştürmeye ne dersiniz? O zaman sizin bir masaj minderi alma vaktiniz gelmiş demektir! GittiGidiyor’da her biri farklı özellik ve güçlere sahip, Beurer, Medisana ve Uniden gibi farklı markaların masaj minderlerini bulabilirsiniz.

Evde SPA ortamı

Son olarak evinizi gerçek bir SPA salonu atmosferine büründürmek için birkaç detayı hatırlatalım. Doğal bitkisel içeriklerle hazırlanmış olan masaj yağları bakımınıza bambaşka bir hava katacak. Yağmur, dalga, kuş sesleri gibi doğadan dinlendirici sesleri evinize taşıyacak olan müzikler de gevşemeniz için önemli bir adım olacak. Işıkları kapayın, buhurdanlığınıza güzel kokulu bir yağ damlatın, mumları yakın ve masajınızın tadını çıkarın!

İlgili Yazılar