Evde Kaş Alacaklar İçin 7 Pratik Fikir

Evde Kaş Alacaklar İçin 7 Pratik Fikir

2246

Kaşınızı başlangıç, kıvrım ve bitiş noktalarını belirlemekten, cımbız ve makas kullanırken dikkat edilmesi gerekenlere; kaş almadan önce bilmeniz gereken tüm detaylar bu yazımızda!

Kaşlarınızı şekillendirmek için bir uzmana gitmek yerine bu işlemi kendiniz uygulamak istiyorsanız bilmeniz gereken belli başlı kurallar olacak demektir! İfadenizin önemli bir parçasını oluşturan kaşlarınızı kusursuz bir şekilde almak üzere bu tavsiyelerimize göz atın. İşte karşınızda evde kaş alacaklar için 7 pratik fikir!

1. İlk adım: Kendi haline bırakmak

Kaşların potansiyelinin ne olduğunu görmek birinci adım olmalıdır. Onların doğal şekilde kaldıklarında nasıl bir hacime ve kavise sahip olduklarını görmek için 6 ila 8 hafta arası bir süre kaşlarınızı hiç almayın.

2. Kilit noktaları belirleyin

Kaşınızın başlangıç noktasını bulmanız için size harika bir tavsiyemiz var! Kaş kalemini her iki burun deliğinizin ortasından dik bir şekilde hizalayın ve kaş alanınızda denk gelen noktayı işaretleyin. Burası kaşınızın ideal başlangıç noktasıdır. Kaş kavisini bulmak için ise kalemi yine aynı burun deliği noktasından, göz bebeğinizin dış çemberini teğet geçecek şekilde yukarı doğru koyarak işaretleyin. Kaşınızın bitiş yerini belirlemek için ise aynı burun deliği noktasından gözünüzün dış köşesini teğet geçecek bir çizgi yakalayın ve yine kaş alanınıza denk gelen noktayı işaretleyin.

3. Kırpma zamanı


Kusursuz bir şekilde kaş şekillendirmenin detaylarından birisi de kaşlarınızı ideal uzunluğa getirmenizdir. Bunun için öncelikle kaşlarınızı düzgün bir şekilde, yukarı eğimli taramanızı ve ardından uzun kalan kılları keserek kırpmanızı öneririz.

4. Sakinleştirin

Daha rahat bir kaş alma işlemi için kaş kıllarınızı sakinleştirmenizde fayda var. Yani favori yüz yağınızı kaş kemiklerinizin üzerine sürebilir ve masaj yaparak bu bölgeye yayabilirsiniz. Bu işlem cilt ve kıl köklerini yağlandıracak, cımbız işlemi esnasında kırılmaları önlüyor olacak.

5. Temizlik operasyonu


Şimdi sırada cımbız operasyonu var! Canınızın minimumda acıması için kaşları cımbızla alırken kılların çıkış yönüne doğru çekme hareketi yapmaya özen gösterin. Her zaman için gün ışığında bu uygulamayı tercih edin ve hiçbir zaman büyüteçli ayna karşısında yapmayın.

Bunu da okuyun: Yüz Tipine Göre Kaş Şekillendirme Rehberi
Farklı kavislerden düz kaşlara; sizin yüz tipiniz için en uygun kaş şeklinin hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımızdan ipuçlarını alabilirsiniz!

6. Tahrişlere önlem

Kaşları alma operasyonunun ardından kaş bölgenizde bazı kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu kızarıklıkların önüne geçmek için derinizi sakinleştirmek ve tahrişleri önlemek adına, bu bölgeye serinletici jel uygulamanızı tavsiye ederiz.

7. Küçük hatalardan korkmayın


Eğer ufak hatalar yapmışsanız üzülmeyin! Elinizin ayarının kaçtığı noktalara kaşınızla aynı tona sahip kaş kalemleri veya kaş maskaraları ile dolgular yapabilirsiniz.