Erkeklere Özel: Yaz Bakımı İpuçları

Erkeklere Özel: Yaz Bakımı İpuçları

847

Cilt temizlemeden nemlendirmeye, güneş korumasından vücut kokusunu önlemeye; erkekler için en ideal yaz bakım önerileri, birbirinden güzel ürün önerileriyle karşınızda!

Yaz aylarında cildimiz güneş, sıcaklık, nem, deniz, rüzgar, kum, klor derken birçok dış etkene maruz kalır. Bu da kışa nazaran bambaşka bakım ritüellerini hayatımıza sokar. Cilt temizliği çok daha fazla önem kazanır, nemlendirme olmazsa olmazımıza dönüşür, ter kokusunu önlemek için çok daha dikkatli bakımlar yapmak gerekir ve güneşin zararlı ışınlarından kendimizi korumamız sağlıklı olur. Bu yazımızda erkeklere özel bir konuya değinelim dedik ve yaz bakımı için ipuçlarını bir araya getirdik.

Her gün cilt temizliği


Erkeklerin cildi genelde kolay kolay yağlanmaz. Dolayısıyla bakım anlamında daha fazla dikkat gerektirir. Gün boyunca çeşitli dış etkenlere maruz kalarak kirlenen cildinizi gün sonunda düzenli olarak temizlemeniz birinci kural olacaktır. Bu şekilde cilt temizliği yapmanız cildinizi çok daha taze, canlı gösterecektir.

Nemlendirmeyi atlamayın


Havalar sıcak ve nemli olabilir ancak bu durum cildinizi nemlendirmenize gerek olmadığı anlamına gelmez. Elbette ki kış aylarında olduğu kadar yoğun bir nemlendirme ihtiyacınız olmayacaktır ancak erkekler için nemlendirici ürünler her gün düzenli olarak kullanmanız gereken bakım ihtiyaçları arasında olacaktır. Yaz için özellikle cilt tarafından kolayca emilen, hafif formüllü nemlendiricileri seçin.

Duş gibisi yok


Yaz ayları demek bol bol terlemek demek. Vücudunuzdaki ter kokusundan arınmanın en ideal yolu da elbette ki her gün duş almak… Deodorant sadece koltuk altı kokusunu bastıracak, parfümler ise sıcaklarda fazla yoğun olacak ve cildinizi olduğu gibi temiz kokutmayacaktır. Dolayısıyla hiçbir şey güzel bir duşun yerini almayacaktır. Siz siz olun, vücudunuzun koku durumuna göre ister sabah ve akşamları, ister sadece gün sonlarında ya da sadece sabahları duşunuzu alın.

Güneş korumasız asla


Yaz aylarında güneşten korunmak cildimizin sağlığı ve geleceği için yapabileceğimiz en önemli şeydir. Neden Güneş Koruma Kremleri Kullanmalıyız? yazımızda işin detaylarını okuyabilirsiniz. Yaz aylarında özellikle dışarıda daha fazla vakit geçirdiğimiz için güneş koruması çok daha fazla önem kazanır ve yüksek SPF’ye sahip güneşten korunma ürünleri her erkeğin elinin altında bulunması gereken ürünlere dönüşür.