Erkeklere Özel: Yaşa Göre Cilt Bakım Önerileri

Erkeklere Özel: Yaşa Göre Cilt Bakım Önerileri

2083

Temizlemeden nemlendirmeye, tıraştan yaşlanma karşıtı bakımlara; her yaş grubundan erkekler için cilt bakım önerileri burada!

Cilt tipiniz nasıl olursa olsun, her yaştan erkeğin bakım adına uygulaması gereken bazı temel rutinler vardır. Bu bakımlara erkenden başlıyor olmanız ilerisi için oldukça önemli bir yatırım olacaktır. Dolayısıyla 20’li yaşlarda ayrı, 30’larda ayrı, 40’larda ayrı cilt bakım uygulamalarını hayatınıza adapte etmeniz gerekecektir. İşte erkekler için yaşa göre cilt bakım önerileri karşınızda!

20’li yaşların başı

Biliyoruz ki sınavlar, seyahatler, partiler, mezuniyetler, taşınmalar derken bir cilt bakımı rutini oluşturmanız neredeyse bir hayal gibi. Ancak bunu yaparsanız harika bir cilt bakımının temelini atabilir ve 40’lı yaşlarınız için büyük bir yatırım yapmış olabilirsiniz.

Uygulayacağınız cilt bakım rutininin içerisinde iyi temizleme ve sıkı nemlendirme olsa yeterli. Özellikle erkeklerin ciltleri için özel tasarlanmış olan yüz yıkama jellerini kullanabilir ve erkek nemlendiricileri ile cildinizi nemli tutmaya özen gösterebilirsiniz.

Bu yaşlarda bir ihtimal sivilce ve leke problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Bu sivilceleri koparıp tahriş etmemenizi öneririz, aksi takdirde ileride lekelere neden olacaklardır. Erkekler için sivilce bakım ürünlerini kullanarak bu sorunla baş edebilirsiniz.

Artık sakallar da bakımınızın bir parçasını oluşturmaya başlıyor. Bunun için kendinize güzel bir tıraş makinesi edinmenin tam vakti. Tıraş bakım ürünlerini de artık araştırmaya başlamanızda fayda var. Bunu ne kadar erken yaparsanız cildiniz size o kadar çok teşekkür edecektir.

20’lerin ortası ve 30’lu yaşlar

Cilt sağlığı açısından 20’li yaşlarınızın ortasından itibaren 30’lu yaşların en önemli dönemler olduğunu söyleyebiliriz. Genelde yaşam tarzlarımızın en hızlı ve zorlu zamanlarıdır; cildimiz de bu tempolar içerisinde yorulmaktadır. Dolayısıyla bu yaşlarda erkeklerin cilt bakımı yapıyor olması son derece önemlidir.

Bu yaşlar cilt bakımında “önleme” dönemi diyebiliriz. İlerideki olası cilt yaşlanmalarına karşı en kaliteli erkek nemlendirici ürünlerini şimdiden kullanmaya başlasanız iyi olur. Erkekler için yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine de şimdiden başlamanızda fayda vardır.

Yoğun yaşam temponuz cildinizde kendini göstereceği için ona enerji sağlamanız gerekli. Trafikte geçen uzun saatler, stresli iş hayatı, şehir yaşamı, ev geçindirmek derken birçok konuda sizinle birlikte yorulan ve yıpranan cildiniz için vitamin destekli erkek cilt bakım ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

40 üzeri yaş

Bu yaşlara dek kendinize ne kadar özen gösterdiğinizin yanıtını cildinizde bulabileceksiniz. Sigara içtiyseniz, sağlıksız beslendiyseniz, güneşten korunmadıysanız bunların hepsi cildinzide kırışıklıklar, lekeler ve sarkmalar olarak kendini gösterebilir. Dolayısıyla artık onarım zamanıdır. Erkekler için anti aging bakım ürünleri mutlaka rutininizde olmalı. Göz çevresine özel bakım ürünleri de uygulamanızı öneririz.