Erkeklere Özel: Saçları Güneşin Zararlı Işınlarından Korumanın Yolları

Erkeklere Özel: Saçları Güneşin Zararlı Işınlarından Korumanın Yolları

4303

Deniz, güneş, klor, kum, tuz derken yaz aylarında saçlarının yıpranmasından bıkan erkekler için kurtarıcı tüyolar ve ürünler bu yazımızda!

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınları sadece cildiniz için değil, saçlarınız için de bir tehdit oluşturuyor. Dolayısıyla cildiniz için uyguladığınız SPF içerikli nemlendirme bakımları gibi, saçlarınız için de belli başlı UV korumaları ve iyileştirme bakımları yapmanızda fayda vardır. Bu yazımızda erkeklerin yaz aylarında dikkat etmesi gereken bir konu olan erkek saç bakımı konusuna değindik ve sizler için seçtiğimiz ürünlerle birlikte tüyoları bir araya getirdik.

Saçlarınızı güneşin altında koruyun


Saçlarınızı UV filtreli ürünler ile mutlaka koruma altına alın. Plaja gittiğinizde ya da tüm günü güneşin altında geçireceğinizde saçlarınıza mutlaka güneşten koruyucu ürünler sürün. GittiGidiyor’da bulabileceğiniz Lancaster, Sachajuan, Nuxe, Phyto Plage gibi markaların kimisi sprey kimisi krem formundaki güneşten koruyan saç bakım ürünleri ile yaz aylarında saçlarınıza uygulama yapabilirsiniz.

Şapka takın


Yaz aylarında saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korumanın bir diğer yolu da şapka takmaktır. Hem yüzünüzü hem saçlarınızı güneşten korumanızı sağlayacak şapkalar ile kafanıza güneş geçmesini de önlemiş olursunuz. O yüzden siz siz olun, bu yaz tatilinde yanınıza mutlaka bir hasır erkek şapkası alın!

Bunu da okuyun: Erkeklere Özel: Saç Tipinize En Uygun Saç Modelini Bulun
Kalın telli, ince telli ve dalgalı erkek saçlarının nasıl kesimlere sahip olması gerekir? Saçlarını hangi ürünlerle şekillendirmeleri iyi olur? Yanıtlar burada!

Güneş sonrası saç temizliğine dikkat


Yaz aylarında kullanacağanız şampuan daha farklı özelliklere sahip olmalıdır, bunu biliyor muydunuz? Yaz aylarında ekstra yıpranan saçlarınız, özellikle güneş ışınlarından olumsuz etkilendiği için, güneş sonrası özel koruma sağlayan formüllere sahip şampuan ve saç bakım kremleri ile saçlarınızın temizliğine ekstra özen göstermenizi tavsiye ederiz. System Professional, Kérastase gibi usta markaların “Sun” ve “Soleil” gibi koleksiyonlarında yer alan şampuan ve saç bakımlarını deneyin.

Yıpranan saçlara yaza özel bakım


Yaz aylarında erkeklerin saçlarına özel uygulaması gereken bakımlardan birisi de maske ve serum gibi güçlü formüllere sahip saç bakım ürünleri ile yoğun bakım olacaktır. Yine Kérastase, Lancaster, Matrix Biolage gibi markaların bu güneş sonrasına özel bakım ürünlerinden edinebilir ve seyrek de olsa bu bakımları düzenli olarak uygulayabilirsiniz.