Erkeklere Özel: Saç Tipinize En Uygun Saç Modelini Bulun

Erkeklere Özel: Saç Tipinize En Uygun Saç Modelini Bulun

6130

Kalın telli, ince telli ve dalgalı erkek saçlarının nasıl kesimlere sahip olması gerekir? Saçlarını hangi ürünlerle şekillendirmeleri iyi olur? Yanıtlar burada!

Erkekler için saç kesimi her türlü bakım detayının önünde gelir. Bu konuda yüz şeklinden sezon trendlerine, birçok parametre bulunsa da, birinci kural, saç tipine göre karar almaktır. Biz de bu yazımızda size bu konuda yol göstermek istedik ve erkekler için saç tipine en uygun saç modelini bulma tüyolarını bir araya getirdik.

Kalın telli saçlara sahip erkekler için

Kalın telli saçlar yönetilmesi en zor saç tiplerinden biridir. Kalın telli saçlara sahip erkeklerin düzenli olarak saç şekillendirmeye vakit ayırmalarında fayda vardır.

Dalgalı, kıvırcık ya da kabarık; birçok farklı forma girebilen bu saçlar için en ideal saç kesimi kısa modellerden yana gibi görünse de, erkekler için uzun saç modelleri de kalın tellilerde iyi duracaktır, çünkü saçlar yoğunluğuyla ağırlık yaratacak ve uzun saçın formunu koruyacaktır. Saç kesimlerinde mutlaka ara makas kullanılmasında ve gizli kat kesimleri yapılmasında fayda vardır.

Kalın telli erkek saçları için olmazsa olmazlardan biri de saç şekillendirme ürünleridir. Mutlaka kontrol altında tutulması gereken kalın telli saçlara, jel ya da köpük gibi ürünlerle ideal formlar verilmelidir.

İnce telli saçlara sahip erkekler için

Eğer saçlarınız ince telliyse onlara biraz emek ve zaman ayırmanız gerekiyor demektir! İnce telli saçlara sahip erkeklerin bilmesi gereken şey, saçlarının, yapıları gereği yoğunluktan noksan olmasıdır. Bu da, saçların daha gevşek görünmesine, kimi zaman kafa derisinin dahi görünmesine neden olacaktır. Dolayısıyla saç modeli belirlerken bu durumları göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

İnce saçlı erkeklerin saçlarına ağırlık katmak üzere uzun kesimleri tercih etmesini öneririz. Orta ve uzun kesimlerdeki erkek saç modelleri hem saçlarınızda hacim illüzyonu yaratacak hem de seyrek görünümü ortadan kaldıracaktır.

İnce telli erkek saçları için olmazsa olmazlar saçlara hacim veren ürünlere bakım ve şekillendirmeler yapmaktır. Aynı zamanda saçları baş aşağı şekilde, mutlaka fırça ve saç kurutma makinesi ile kurutmak da hacim kazandıracaktır.

Bunu da okuyun: Bakımlı Erkeklerin Sahip Olduğu 8 Alışkanlık
Sürekli steril, dinamik ve havalı görünmenin sırrı bakımlı olmaktan geçiyor. Siz de bakımlı bir erkek olmak istiyorsanız bu alışkanlıkları edinin!

Dalgalı saçlara sahip erkekler için

Ne düz gibi görünür, ne kıvırcık; dolayısıyla ne düz gibi davranmalı ne de kıvırcık! Dalga boylarından saçın cinsine kadar birçok değişkene göre değerlendirilmesi gereken dalgalı erkek saçları düzensiz uzayan yapıları nedeniyle ekstra özen isterler.

Erkekler için dalgalı saç modelleri için en mantıklısı onların dağınıklığını da koruyacak şekilde bir saç şekillendirmesi yapmaktır. Kesim esnasında saçlara mutlaka hareket vermek ve arkaya/yanlara şeklinde yön vermek gereklidir.