Erkeklere Özel: Doğru Yerde Doğru Parfümü Kullanmak

Erkeklere Özel: Doğru Yerde Doğru Parfümü Kullanmak

10416

Ofise giderken nasıl bir parfüm seçmeli? Romantik bir akşam yemeğinde hangi kokuyu sürmeli? İş görüşmesinde nasıl bir aroma tercih etmeli? Düğüne giderken nasıl kokmalı? Yanıtlar bu yazımızda!

Nasıl ki ofis için ayrı, hafta sonu eğlenceniz için ayrı kıyafet seçiyorsunuz; aynı şekilde farklı durumlar için farklı erkek parfümleri seçmeniz sağlıklı olacaktır. Kokunun hem izlenim hem hafıza açısından son derece etkili bir duyumuz olduğunu unutmayın ve doğru ortamda doğru koku ile varlığınızı ortaya koyun! İşte erkeklere özel dosya konumuz karşınızda: Doğru yerde doğru parfüm kullanmak için önerilerimiz!

1. Ofis için parfüm seçimi


Sabah 9 akşam 6; tüm gün boyunca ofisteki diğer iş arkadaşlarınızın burnunu sızlatmayı herhalde kimse istemez. Dolayısıyla ofis için seçeceğiniz erkek parfümünün ağırlıktan olabildiğince uzak olmasında fayda vardır. Takım ruhuna uyum sağlayacak olan bu parfümünüzün aromatik alt notalara sahip olması iyi olacaktır. Aynı zamanda diğer aromalara göre çok daha hızlı bir uçuculuğa sahip olan narenciye kokuları da tercih edebilecekleriniz arasındadır.

Sizin için seçtiklerimiz:

– Davidoff Cool Water

– Calvin Klein CK One

– Clinique Happy For Men

2. İş sonrası parfüm seçimi


İş arkadaşlarınızla ofis sonrası sosyalleşmeleri onlarla ilişkiniz ve iletişiminiz açısından son derece önemli etkinliklerdir. Sohbetinizle olduğu kadar kokunuzla da iz bırakabileceğiniz bu ortamlar için amber gibi ayırt edici bir koku seçimi yapabilir ya da klasikten vazgeçmeyerek odunsu kokuları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda paçuli ve vetiver gibi aromalar ile de özgüveninizi ortaya koyabilirsiniz.

Sizin için seçtiklerimiz:

– Dior Homme Intense

– Gucci Guilty Intense

– Givenchy Gentleman Only

3. İş görüşmesinde parfüm seçimi


Bir diğer önemli okazyon ile karşınızdayız: iş görüşmesi sırasında erkekler için parfüm seçimi! İş görüşmesinde vereceğiniz yanıtlardan duruşunuza, kıyafetinizden kokunuza, belirleyici birçok etken mevcuttur. Öncelikle alışkın olmadığınız bir kokuyu asla tercih etmemenizi öneririz. Ardından, yapacağınız seçimin olabildiğince hafif, küçük görüşme odasını yoğun kokulara boğmayacak şekilde olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Eau de parfum’ler yerine Eau de Toilette’leri sürmeyi tercih edin.

Sizin için seçtiklerimiz:

– Versace Eau Fraiche

– Issey Miyake L’Eau d’Issey

– Jean Paul Gaultier Le Male

Bunu da okuyun: 2018 İlkbaharının En İyi 8 Erkek Parfümü
İlkbaharın yenileyici enerjisine uyum sağlayın ve mevsimi yepyeni, taptaze ve sıcacık erkek parfümleri ile karşılayın. İşte sizin için seçtiklerimiz!

4. Romantik bir akşam yemeğinde parfüm seçimi


Kokunun insan hafızdasındaki en güçlü tetikleyicilerden biri olduğunu unutmayın. Dolayısıyla romantik bir akşam yemeğini unutulmaz kılmak istiyorsanız, en az, seçeceğiniz mekandan giyeceğiniz kıyafet kadar önem vermeniz gereken bir şey de parfümünüz olacaktır. Partnerinizin adeta kalbine işleyecek bir koku seçmek için nar, bambu, hindistan cevizi gibi etkileyici aromaları barındıran parfümleri tercih edin. Ayrıca parfümünüzü üzerinize duş alır gibi sıkmak yerine, kulak arkası, bilekler gibi noktalarınıza küçük fıslar halinde uygulayın. Yoğun bir kokunun iticiye kaçabileceğini asla unutmayın!

Sizin için seçtiklerimiz:

– Creed Virgin Island Water

– Ferrari Silver Essence

– Jo Malone Pomegranate Noir

5. Düğünlerde parfüm seçimi


Özellikle havaların ısınmaya başladığı günlerle birlikte düğün hazırlıkları da hayatımızın bir parçası olur. Katılacağınız düğünde ayakkabınızın parlaklığından kravatınızın duruşuna, saçlarınızın bakımından gömleğinizin ütüsüne, birçok detay önem taşırken yine parfüm seçimi en önemli detaylar arasında yerini alır. Resmi şıklıkların konuşturulduğu bu özel günlerde seçeceğiniz kokunun olabildiğince maskülen olmasında fayda vardır. Dolayısıyla klasiklerden vazgeçmemenizi öneririz!

Sizin için seçtiklerimiz

– Tom Ford Noir

– Hugo Boss Intense

– Prada L’Homme Prada