Erkeklere Özel: 2018 Sakal Rehberi

Erkeklere Özel: 2018 Sakal Rehberi

6104

2018’de kendinizi yenileyin ve sakal modelinizi sezonun en popüler trendleri arasından seçin!

Modanın en enteresan özelliklerinden bir tanesi de belli zamanda bir döngü halinde değişmesidir. Bir dönem çok havalı olan diğer bir dönemde havasını kaybeder. Erkeklerde sakal modası da aynı şekilde, her sezon farklı trendlere yönelir. Bu trendleri takip etmek ve sakal kesimlerini ona göre yeniden değerlendirmek de erkekler için kaçınılmazdır. GittiGidiyor Blog olarak bu konuda yolunuzu kolaylaştırıyoruz. İşte karşınızda 2018 senesi için en iyi sakal modelleri!

1. Kirli sakal

2000’lerin ülkemizdeki popüler modeli geri dönüyor. Kirli sakal tüm zamanların en sevilen sakal modellerinden bir tanesi. En iyi yanı çok bakım ve sürekli uğraş istememesi. Erkeksi ve sert görünüm için birebir olan bu stilin kadınlar tarafından da oldukça sevilen bir model olduğunu biliyoruz. Kirli sakal için ideal uzunluk, sakalın ortalama 10 günlük uzunluğu olduğu saptanmış.

2. Gölge sakal

Bu görünüm özelliklerde 1980’lerde yaygındı ve sonrasında yaygınlığını kaybetti. Ülkemizde batıya oranla her zaman daha fazla kullanılan gölge sakal serseri, vurdumduymaz ve özgür bir görüntü veriyor. Özellikle sakal bıraktıktan ilk bir hafta süreyle kalan bu sakal, sonrasında yerini kirli sakala bırakıyor. Kötü çocuk rolünü sevenlere, sakalları pek sık olmayanlara yakışıyor.

3. Tam sakal

Zamanın süzgecinden başarıyla geçen bir model. Moda ve trendler değişse de, bu tip sakalın her zaman bir kullanıcısı çıkmıştır. Bu bakımdan hiçbir zaman demode olmayacak bir modeldir. İyi bir tam sakal bırakmak kolay iş değildir, biraz kesim ve dikkat isteyecektir. Ancak çok uğraşmak istemezseniz de bir şekilde kendisini var edecektir. Erkeksi görünümün en iyi modellerinden olan bu sakalın ne zaman bir sakal modası haline geldiği bilinmemekte, belki de moda diye bir şey ortaya çıkmadan, sakalsızlıktan önce dahi bu model olduğu düşünülmektedir. 2018’in gözdelerinden!

Bunu da okuyun: Hangi Yüz Tipine Hangi Sakal Kesimi Yakışır?
Kirli sakallardan bıyıklı kesimlere, uzun ve kabarık modellerden keçi sakallarına; yüz tipinize en uygun sakal kesimin keşfetmeye ne dersiniz?

4. Uzun hipster sakalı

Uzun ve tipine göre kıvrık bıyık detayı, aşağıya doğru akan, yanları inceden alta doğru kalınlaşan sakallar, sakalın sıklığı , kalınlığı gibi detaylara göre oldukça değişken olabilen bir model. 2018’in en havalı trendlerinden bir tanesi olan uzun hipster sakalı en az geçtiğimiz senelerdeki kadar popüler olmaya devam edecek. Uzun ve taralı saçlarla olduğu kadar kel kafa detayıyla da oldukça uyum sağlayabilen model, aksesuarlarla da iyi görünüyor. Yüzdeki kötü detayları saklamaya yarayan, mağara adamı modeli de denilen bu model, ne kadar öyle gibi gözükmese de iyi bir bakımla size uzun sakallı olsa da şehirli ve bakımlı bir erkek görünümü yaratır.

5. Van Dayk sakalı

Bu stil 17. yüzyıl Fransız ressam Antoni Van Dyck (Van Dayk)’ın isminden gelir. Yanaklar tamamen tıraşlanırken, keçi sakal ve bıyıklar bırakılır. Buna rağmen bu tarz sakalın pek çok değişken stili de görülür. Örneğin sakalın favoriye yakın kısmını hafif gölgeli bırakabilir veya bıyığı ince kullanabilirsiniz.

Tüm bu sakal modellerini önümüzdeki yıl kullanırken, istediğiniz modeli berberinize kestirip, basit bir sakal bakım seti ile bakımını evinizde yapabilir veya daha üstün bir tıraş makinası edinerek, isterseniz sakal kesimini de evinizde yapabilirsiniz. Şimdiden sıhhatler olsun, yakışıklı bir 2018 sizleri bekliyor!