Erkeklere Kış Mevsimi İçin 5 Bakım Önerisi

Erkeklere Kış Mevsimi İçin 5 Bakım Önerisi

3216
main

Kış aylarında kuruyan ciltler, pul pul dökülen deriler ve kepeklenen sakallar için ne gibi önlemler almanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Cildiniz kış aylarında çok daha solgun, cansız ve kuru mu oluyor? Üzülmeyin, dışarıda soğuk hava ve iç mekanlardaki ısıtıcılarla birlikte kuruyan hava nedeniyle cildinize bu değişimlerin olması çok normal. Sadece dikkat etmeniz gereken birkaç detay var. İşte karşınızda erkeklere kış mevsimi için bakım önerileri!

1. Bol su tüketimi

Kış aylarında elbette çoğumuzun canı sıcacık kahveler, çaylar çeker ama su tüketimimiz de asla unutulmaması gereken bir konudur. Kış aylarında iyice kurumaya müsait olan cildimiz için yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden birisi de bol su içmek ve ona ihtiyacı olan nemi, sağlığı kazandırmaktır.

2. Düzenli peeling

Kış aylarında cildimiz kurumaya ve pul pul dökülmeye maruz kalır. Bunun için yapılması gereken şey, cildi ölü derilerden ara ara arındırmaktır. Dolayısıyla erkek peeling bakımları ile cildinize haftada bir uygulama yapabilir ve cildinizi temizleyerek yumuşatabilirsiniz.

3. Nemlendirme


Cildi nemlendirmek yılın her döneminde dikkat edilmesi gereken bir konu ancak kış mevsiminde kurumaya ve soyulmaya daha fazla meyilli olan ciltlerimiz için bu soğuk günlerde çok daha önem kazanıyor. Daha taze, sağlıklı ve genç bir görünüm için cildinizi düzenli olarak nemlendirmeyi, dolayısıyla erkekler için nemlendirici bakım ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin. Erkeklere Özel Nemlendirici Bakımlar yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Erkeklerde Cilt Tipine Göre Bakım Önerileri
Kuru, hassas, yağlı ya da karma… Erkeklerin cilt tipine göre nasıl bir bakım uygulaması gerektiğini biliyor muydunuz?

4. Dudak çatlamalarına karşı önlem


Sadece görüntü olarak değil, yarattığı acı ile de dudak çatlaması herkesin kışın korktuğu konular arasındadır. Soğuyan havalar ve iç mekanlarda maruz kaldığımız sıcak havanın bir araya gelmesiyle nem dengesini kaybeden dudaklar için kış bakımı hiç de hafife alınmaması gereken bir detaydır. Dolayısıyla yanınızda mutlaka dudak balsamları bulundurun ve dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirin.

5. Sakal bakımı


Eğer siz de sakal trendlerini benimsiyorsanız kış aylarının her ne kadar kolay geçse de, birtakım zorluklar barındırdığını biliyorsunuzdur. Kış aylarında kurumaya, pul pul dökülmeye ve kepeklenmeye çok daha müsait olan sakal ve bıyıklarınız için de kışa özel bir bakım yapmayı unutmayın. Duş alırken mutlaka sakal şampuanları kullanın ve sakallarınızı iyice yıkayın. Ardından sakal yağları kullanarak kıl köklerinize nem kazandırın ve cildinizi de ferahlatın. GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 12 Sakal Yağı yazımızdan farklı keşifler yapabilirsiniz…